Henüz Puan Verilmedi

YouTube Red Nedir? Üyelik Fiyatı / Ücreti Ne Kadar?

YouTube Red, kullanıcıların YouTube üzerinden aldıkları hizmeti reklamsız ve daha geniş özellikleri ile kullanmasını sağlayan ücretli bir üyelik servisidir. Bu özel hizmete üye olan kullanıcılar ayda $9.99 ödemek durumundadır. YouTube Red hizmetinden faydalanmak için ayda $9.99 ödeyen kullanıcılar çeşitli ayrıcalıklara sahip olmaktadır. En büyük ayrıcalık izlediğiniz videolarda artık reklam görmeyecek olmanızdır. Diğer ayrıcalıklar ise şöyledir: Mobil uygulama sayesinde internete bağlı değilken de (offline olarak) içerik izleyebilmek için videoları kaydedebilmek. Mobil cihazlarda (akıllı telefon / tablet, vs.) herhangi bir uygulama aktifken videolar arka planda oynamaya devam edebilecek. YouTube Red aboneleri ekstra bir ücret ödemeden Google Play Müzik hizmetini de kullanabilmektedir.

YouTube Red’e Türkiye’den Abone/Üye Olmak Mümkün mü?

YouTube Red, hizmeti ilk olarak ABD’de sunulmaya başlandı. İlk etapta ABD dışındaki kullanıcıların bu hizmete üye olması mümkün değildir. Yani ne yazık ki şu an için Türkiye’den bu hizmeti kullanmak mümkün değil. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre;

YouTube Red, ABD’de sunulmaktadır. ABD dışına çıkarsanız videolar çevrimdışı kaydedilemez, arka planda oynatılmaz ve reklamlar gösterilir. ABD dışına çıkmadan önce çevrimdışı kaydettiğiniz tüm videolar 30 gün boyunca sunulmaya devam eder.

YouTube Red‘e ABD’de üye olsanız dahi, ülke dışına çıktığınızda artık offline video kaydı, arka plan video oynatma ve reklamsız video hizmetinden faydalanamıyorsunuz.

YouTube Red’e Nasıl Üye Olunur?

YouTube Red‘in getirdiği yeniliklerden faydalanmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Bu servise üye olmak isteyen kullanıcılar iki yöntemle üyeliklerini başlatabilmektedir. İlk yöntem web sitesi üzerinden üyelik başlatma. Bilgisayarınızdan yada mobil cihazınızdan tarayıcınızın adres satırına youtube.com/red yazarak sayfaya ulaşın. Sonrasında üyeliğinizi başlatmak için “Ücretsiz deneme sürümünü başlat” linkini tıklayınız. Sizin için uygun olan ödeme yöntemini seçerek “Satın Al” linkini tıklayınız. YouTube Red üyeliğinizi başlatmanın bir diğer yöntemi ise mobil cihazınızda yüklü olan uygulama üzerinden işlem yapmaktır. Bunun için uygulamanızı açarak “Hesap” bölümüne giriniz. Sonrasında “YouTube Red” seçeneğini tıklayınız. “Ücretsiz deneme sürümünü başlat” seçeneğini tıkladıktan sonra ödeme seçeneğini belirleyerek satın alma sürecini sonlandırın.

YouTube Red Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

YouTube Red üyeliği iptal ettirmek isteyen aboneler eğer üyelik işlemini web sitesinden yada android uygulaması üzerinden gerçekleştirdiyse web tarayıcının adres satırına youtube.com/manage_red yazarak üyelik yönetim sayfasına giriş yapmalıdır. “Üyeliği iptal et” seçeneğini tıklayıp onayladıktan sonra üyelikleri iptal edilmiş olur. Eğer üyeliğinizi iOS uygulaması üzerinden başlattıysanız iptal ettirmek için iTunes hesabınızın ayarlarından gerçekleştirmelisiniz. Yardım için: iOS (iPhone, iPad) kullanıcıları YouTube Red üyeliği nasıl iptal eder.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.