Henüz Puan Verilmedi

Google Cardboard ile YouTube’daki Videoları İzlemek Artık Mümkün

YouTube videoları artık sanal gerçeklik gözlüğü ile izlenebilecek. Google tarafından geliştirilen ve oldukça ucuza mal olan Cardboard adı verilen sanal gerçeklik gözlüğü ile YouTube videolarını 3D derinliğinde izlemek mümkün. Normalde bu tip donanımlar ile 3D video görüntüsü izlemek için özel olarak kaydedilmiş videolara ihtiyaç vardı. Ancak YouTube, Android uygulamasına getirdiği yeni özellik sayesinde kullanıcılarına bu hizmeti vermeye başladı bile.

YouTube Android Uygulaması indir – Google Play

YouTube’da Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile 3D Görüntü Nasıl İzlenir?

YouTube üzerinden sanal gerçeklik gözlüğü kullanarak 3D video görüntüsü izlemek isteyen kullanıcılar öncelikle bir uygulamayı cep telefonuna indirmiş olması gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde açılmış olan videoların ayarlar menüsü altında yer alan “Cardboard” seçeneğinin aktif hale getirmesi gerekiyor. Bu sayede videolar özel donanımlar kullanılarak 3D olarak izlenebilecek. Özel donanım derken bu iş için çok büyük bütçeler ayırmanıza gerek olmadığını hemen belirtelim. Siz de evden kendiniz için bir Cardboard yapabilirsiniz. Bunun için ne yapmanız gerektiğini bu linkten öğrenebilirsiniz. Okuyarak değil izleyerek öğrenmek istiyorum diyen ziyaretçilerimiz altta yer alan videoya göz atabilirler. Bu video sayesinde oldukça basit ve her yerde bulabileceğiniz malzemeler ile nasıl VR gözlük yapılır? sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Videoların 3D hissi ile izlenebilmesine imkan veren bu yeni uygulama şimdilik sadece Android kullanıcıları için gelse de, yapılan açıklamalara göre kısa süre içinde iPhone kullanıcıları da bu yeni özelliğe kavuşacak. Diğer sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak da bu videoları izlemek mümkün. Bu konuda bilgi almak için o donanımlar ile ilgili detaylı yazılarımıza göz atabilirsiniz. Konuyla alakalı soru ve görüşleriniz için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.