Henüz Puan Verilmedi

YouTube’un ilk 8K Videosu ‘Ghost Towns in 8K’ Yayınladı

YouTube‘da, ilk 8K video olan ‘Ghost Towns in 8K‘ yayınlandı. Bu yılın başlarında 4K video desteği sunan YouTube, VP9 formatının kullanılmasına yönelik teşviklerini arttırmıştı. Bu gelişmenin üzerinden çok uzun zaman geçmeden yayınlanan ilk 8K video, kısa süre içinde yüz binlerce kez izlendi. Videoyu izlemek isteyen ziyaretçilerimiz hemen yukarıda yer alan video oynatıcısını kullanabilirler.

youtube, ilk 8k video, Ghost Towns in 8K izle, bilgiversin.com

Videoyu 8K olarak izlemek için kaliteyi 4320p’ye yükseltmeniz gerekiyor

YouTube’da ilk 8K Video: Ghost Towns in 8K

Ghost Towns in 8K‘ isimli ilk 8K video Neumann Films’in yapımcılığında çekildi. Yapılan açıklamalara göre video görüntüleri RED Epic Dragon 6K kamerası ile kaydedilmiş. 2 dakika 7 saniye uzunluğundaki videoyu izlerken en üst kalitede görüntü alabilmek için ayarlar menüsü altındaki kalite seçeneğini 4320p 8K‘ya getirmeniz gerekiyor. Siz de eğer bilgisayarınızın performansını test etmek istiyorsanız bu videoyu izleyebilirsiniz. Ama unutmayınız ki, oldukça yüksek çözünürlükte olan bu videoyu izlemek için sıradan bir PC, dizüstü bilgisayar yada cep telefonunuz yeterli olmayabilir.

YouTube‘un ilk 8K videosu olan ‘Ghost Towns in 8K”yı izlemek için kullandığınız donanımı ve yaşadığınız tecrübeleri bizimle paylaşabilirsiniz. Biz testler esnasında bilgisayarımızı kilitlemeyi başardık. Bakalım siz bu yüksek çözünürlükteki video görüntüsünü izlerken başarılı olabilecek misiniz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.