Henüz Puan Verilmedi

Yahoo index, Yeni Sanal Asistanınız:

Yahoo index adlı sanal asistan projesi ile sesini duyurmaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi kısa bir süre önce Apple tarafından Siri adlı sanal asistan uygulaması Türkçe dil desteği ile ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştı. Android işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlar Google Now, Windows Phone ile çalışan mobil cihazların ise Cortana adlı sanal asistan ile yoluna devam ettiği şu günlerde Yahoo, index adlı sesli sanal asistan projesi ile nasıl bir yol çizdi henüz tam olarak kestirilemiyor.

Yahoo index sesli sanal asistanı neler sağlayacak?

Yahoo index adlı sesli sanal asistanı ile rakiplerinin arasından nasıl sıyrılacağı herkes tarafından merakla bekleniyor. Gelen haberlere göre Yahoo bu yeni proje sayesinde reklam gelirlerini daha da arttırmayı hedefliyor. Kullanıcılarının e-posta’larını analiz ederek kişiye özel reklam hedefi ile yola çıkan Yahoo, index ile reklam gelirlerini arttırmayı deneyecek. Ancak en büyük soru işareti yeni sesli sanal asistanın hangi işletim sistemini destekleyeceği. Uzmanlar, Yahoo‘nun index projesi ile tüm mobil cihazları hedefleyerek Android, iOS ve Windows Phone ile çalışan bir sesli sanal asistan geliştirmesi durumunda büyük kitlelere ulaşabileceği görüşünde. Sayfamızda yayınlanan videolarda popüler sesli sanal asistan uygulamaları ile ilgili deneyimler paylaşılmıştır. Bu videoları izleyerek asistanlar ile ilgili detaylı fikir sahibi olmanız mümkündür.

Yahoo‘nun index adlı sesli sanal asistan projesi ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.