Henüz Puan Verilmedi

X-37B Adlı Amerika’nın Gizli Uzay Aracı, Atlas V Roketi ile Fırlatıldı

X-37B adı verilen ABD’ye ait gizli uzay aracı 4. görevine Atlas V roketi ile gönderildi. Amerika Birleşik Devletleri tarafından bu gizli projeye ilişkin bir açıklama yapılmazken daha önce de benzer bir göreve gönderilen X-37B, 674 gün boyunca süren görevinin başarılı bir şekilde tamamlamış ve Dünya’ya iniş yapmıştı. Bu süre zarfında ihtiyacı olan enerjiyi sahip olduğu güneş panellerinden karşılayan gizli uzay aracı sadece 9 metre uzunluğunda. Sayfamızın üst bölümünde uzay aracının son görevine gönderilmek için yapılan fırlatmaya ait video görüntüleri paylaşılmıştır.

X-37B Hakkında Bilinenler

X-37B hakkında açıklanmış resmi bir bilgi henüz yok. Ancak uzmanların bu araç ile ilgili bazı varsayımları mevcut. Bir mühendislik denemesi yada casus uçak olarak gören de var, gizli bir uzay silahı denemesi olarak gören de. Ancak hiçbiri henüz resmi olarak doğrulanmadı. Detaylı teknik bilgiye ulaşmak için tıklayınız. X-37B‘nin görevi ile ilgili ne zaman resmi bir açıklama yapılacağına dair bir bilgi de bulunmuyor.

X-37B, ile ilgili merak ettiklerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.