Henüz Puan Verilmedi

Windows 10 USB den Kurma

Windows 10 USB den kurma işlemine başlamak için öncelikle en az 4GB kapasiteli bir flash diske sahibi olmanız gerektiğini belirtelim. Sonrasında USB içine yazacağınız ISO dosyasını ve bu dosyayı Flash Diske yazmanızı sağlayacak Rufus programını internet üzerinden bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Altta dosyaları bilgisayarınıza indirmeniz için gerekli olan linkleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu linkleri kullanarak güven içinde indirme yapabilirsiniz. İndirme işlemini yaptıktan sonra hangi adımları takip ederek nasıl Windows 10 USB den kurma işleminin yapılacağını sayfamızda paylaştığımız videoda bulabilirsiniz. Ayrıca bu işlemin nasıl yapıldığı aşağıda da açıklanmıştır.

Windows 10 USB den Kurulum Nasıl Yapılır?

Windows 10 USB den kurulum yapmadan önce gerekli olan hazırlıkları tamamladınız ve sıra geldi bilgisayarımıza kurulum yapmaya. Öncelikle USB kurulum diski meydana getirmek için flaş diskinizi bilgisayarın uygun USB portuna bağlamanız gerekli. Sonrasında yukarıda bulunan indirme linkini kullanarak download ettiğiniz Rufus’u çalıştırmalısınız. Sonrasında programın ana ekranında yer alan “Aygıt” menüsü altındaki flaş diskinizi seçmeniz gerekiyor. Ve şimdi de “Açılış diski oluşturma yöntemi” seçeneğinin hemen karşısında bulunan disk iconunu tıklayın ve ISO dosyasını seçiverin. Sonrasında Başlat düğmesini tıklayın. Yükleme işlemi, takriben 10 dakika sürebilir.

Windows 10 USB den kurma işleminin son bölümüne geldik. Şimdi yapmanız gereken USB’ye aktarmış olduğunuz kurulumu bilgisayarınızda başlatmak. Flash diskinizi USB portuna takın ve bilgisayarınızı USB’den başlatacak şekilde restart (yeniden başlatın) edin. Her şeyi doğru yaptıysanız Microsoft Windows 10 kurulum ekranı ile karşı karşıya kalmanız gerekiyor. Bu ekranda dil ayarınızı yapın ve “Şimdi yükle” butonunu tıklayın. Lisans anlaşmasını onaylayın. Lisans kabulünden sonra geriye pek de bir şey kalmıyor desek yeridir. Yükleme türü seçiminde şu hususa dikkat etmeniz gerek. Mevcut işletim sisteminde bir yükseltme mi yapacaksınız? Yoksa sıfırdan mı kurulum yapacaksınız? Eğer eski işletim sisteminizdeki şeylerim korunmasını isterseniz yükseltme/upgrade, sıfırdan kurulum istiyorsanız özel yükleme/custom install seçilmelidir. Unutmayın, işletim sistemini kullanabilmek için bir ürün anahtarına ihtiyaç duyacaksınız. Bu ürün anahtarını bulmak için online satın alanlar onay e-mailine bakmalıdır. Kutusuyla satın alanlar kutu içine, halihazırda Windows 10 işletim sistemi olup kullananlar ise Belarc Advisor tarzında bir araçla ürün anahtarını kolaylıkla bulabilir. Diğer kurulum işlemleri paylaşmış olduğumuz videoda yer almaktadır.

Windows 10 USB den kurma işlemi hakkında yaşadığınız sorunları yada bize iletmek istediğiniz sorularınızı altta yer alan yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.