Henüz Puan Verilmedi

WhatsApp Web Google Chrome’da Kullanılabiliyor

WhatsApp Web uygulaması 2015 yılı başlarında duyuruldu. Ancak hala bu hizmetin nasıl kullanıldığını bilmeyen, hatta bu hizmetten haberdar olmayan kullanıcılar var. Bu sebeple öncelikle WhatsApp Web‘in ne olduğunu özetleyerek anlatıma devam edelim. Bilindiği gibi WhatsApp, akıllı telefonlar ile internet üzerinden ücretsiz anlık mesajlaşma yapabildiğimiz bir uygulamadır. WhatsApp Web ise akıllı telefonunuzu bir kenara bırakarak bilgisayarınızdaki web tarayıcıyı kullanarak mesajlaşmanızı sağlayan bir web uygulamasıdır. Buradaki en önemli ayrıntı kullandığınız web tarayıcının Google Chrome olması gerektiğidir. Eğer bilgisayarınızda Chrome tarayıcı yok ise altta yer alan linki kullanarak indirebilirsiniz.

WhatsApp Web için Google Chrome indir

WhatsApp Web Sayfasına Girin ve Barkod / Karekodu Taratın

WhatsApp Web sayfasına giriş yapmak için web.whatsapp.com adresini kullanabilirsiniz. Bu adrese giriş yaptıktan sonra öncelikle akıllı telefonunuzdaki güncel WhatsApp uygulamasını açmanız gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra kullandığınız telefonun modeline uygun linkleri kullanarak WhatsApp Web ‘e dokunmanız gerekiyor. Web sayfasında hangi telefon modelinde (Android, iPhone, Windows Phone, BlackBerry, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia S60) bu menüye nasıl ulaşacağınız basit bir şekilde anlatılmıştır. Her şeyi doğru yaptıysanız ‘Kodu Tara’ ekranı karşınıza gelecektir. Kodu tara ekranını kullanarak web sayfasının sol üstünde yer alan Karekodu (QR Code) telefonunuz ile okutmalısınız. İşte hepsi bu kadar. Sayfamızın üst bölümünde yer alan  ve shiftdelete.net tarafından hazırlanan WhatsApp Web nasıl kullanılır? videosunu izleyerek konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

whatsapp web nedir? nasıl kullanılır? indir, web sitesi, iPhone, bilgiversin.com

WhatsApp Web

WhatsApp Web Kullanırken Cep Telefonum Internete Bağlı Olmalı mı?

WhatsApp Web kullanırken cep telefonu internete bağlı olmalı mı? İşte en çok sorulan sorulardan biri de bu. Cevabı ise biraz üzücü. Ne yazık ki web uygulamasını kullanırken cep telefonunuz açık ve internete bağlı olmalıdır. Çünkü mesajların senkronizasyonu için bu şart. Size tavsiyemiz bilgisayarınız üzerinden mesajlaşırken cep telefonunuzu 3G/4G değil Wi-Fi üzerinden internete bağlayınız. Aksi takdirde cepten internet kotanızdan yemeye devam edersiniz.

WhatsApp Web uygulaması hakkında merak ettiğiniz hususları ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimizin yapmış olduğu yorumlar değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.