WhatsApp Sesli Arama Mesajınız Var Virüsüne Dikkat
Henüz Puan Verilmedi

WhatsApp’tan sesli arama mesajınız var! Konulu Virüslü e-Posta’ya Dikkat!

WhatsApp’tan sesli arama mesajınız var” konulu e-posta alan kullanıcılar aman dikkat. Yukarıda ekran görüntüsünü paylaşmış olduğumuz e-posta mesajını aldıysanız sakın itibar etmeyin. Bu mesaj, virüs içeren bir e-posta olup, AutoPlay linkini tıklamanız durumunda bilgisayarınıza zararlı yazılım yüklenecektir. Sanal korsanlar bu sefer de WhatsApp kullanıcılarını hedef aldı. WhatsApp virüsü olarak da adlandırılan bu mesajı okumadan silmeniz durumunda bilgisayarınız herhangi bir zarar görmemektedir.

WhatsApp Virüsü Nasıl Bulaşıyor?

WhatsApp virüsü olarak nitelendirilen bu mesaj kullanıcılara e-mail yoluyla gönderiliyor. Gelen postanın konu kısmında “WhatsApp’tan sesli arama mesajınız var” yazıyor. Postanın içeriğine göz atıldığında ise yukarıda ekran görüntüsünü paylaştığımız mesaj ile karşı karşıya kalınıyor. “Missed Voicemail.” (cevapsız sesli mesaj) notu bulunan mesajda yer alan “Autoplay” butonu tıklandığında bilgisayarınıza virüs bulaşıyor. Bu sahte mesajı alan kullanıcıların e-mail’i okumadan silmeleri halinde virüs bilgisayara bulaşmıyor.

WhatsApp virüsü olarak isimlendirilen ve bilgisayarınıza virüs bulaşmasına neden olan bu e-posta ile ilgili değerlendirmelerinizi bizlerle paylaşmak için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.