Henüz Puan Verilmedi

Whatsapp Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

Whatsapp’ta kalın yazı yazmak için uygulamada ekstra bir ayar yapmanız gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şek yazı yazarken bazı özel karakterler kullanmak. Eğer mesajınızın bold olarak gözükmesini istiyorsanız * karakterini kullanmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, mesajınızın başlangıç ve sonuna hiç boşluk bırakmadan (Örnek: *kalın*) yazarsanız siz ve karşınızdaki kişi mesajınız artık kalın olarak gözükecektir. İşte hepsi bu kadar. Nasıl yapıldığını anlayamadıysanız yukarıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

whatsapp kalın, italik ve üstü çizgili mesaj nasıl yazılır? Bold, italic, strikethrough text, bilgiversin.com

Whatsapp’ta kalın, italik ve üstü çizgili mesaj nasıl yazılır?

Whatsapp’ta italik yazı nasıl yazılır?

Whatsapp’ta italik yazı yazmak için kalın yazmada olduğu gibi uygulamada ekstra bir ayar yapmanız gerekmiyor. Eğer mesajınızın italic olarak gözükmesini istiyorsanız _ karakterini kullanmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, mesajınızın başlangıç ve sonuna hiç boşluk bırakmadan (Örnek: _italik_) yazarsanız siz ve karşınızdaki kişi mesajınız artık italic olarak gözükecektir.

Whatsapp üstü çizgili yazı nasıl yazılır?

Whatsapp’ta üstü çizgili yazı yazmak için kalın ve italik yazmada olduğu gibi uygulamada ekstra bir ayar yapmanız gerekmiyor. Eğer mesajınızın üstü çizgili olarak gözükmesini istiyorsanız ~ karakterini kullanmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, mesajınızın başlangıç ve sonuna hiç boşluk bırakmadan (Örnek: ~üstü çizgili~) yazarsanız siz ve karşınızdaki kişi mesajınız artık strikethrough olarak gözükecektir. Mesajlarınızda bu özel karakterlerin hepsini yada birkaçını beraber kullanabilirsiniz. Yani yazınız hem italik hem de bold olabilir. Allta yer alan listede detaylı bir şekilde örnekler paylaşılmıştır.

  • *kalın* : kalın
  • _italik_ : italik
  • ~üstü çizgili~ : üstü çizgili
  • *_kalın ve italik_* : kalın ve italik
  • *~kalın ve üstü çizgili~* : kalın ve üstü çizgili
  • _~italik ve üstü çizgili~_ : italik ve üstü çizgili
  • *_~kalın, italik ve üstü çizgili~_* : kalın, italik ve üstü çizgili

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.