Henüz Puan Verilmedi

WhatsApp Google Drive Yedeklemesi (Backup) Artık Mümkün:

WhatsApp Google Drive yedekleme özelliği (backup), uygulamanın yeni güncellemesi 2.12.45 ile geliyor. Kısa bir süre önce WhatsApp tarafından google hesabınızı kullanarak yedekleme yapmanızı sağlayacak bir çalışma yapıldığına dair bilgiler gelmişti. Uygulamanın yeni sürümü ile yapılan bu çalışmanın sonuç verdiğini görüyoruz. Yedekleme ile ilgili ayarların nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda yer alan bölümü okuyabilir yada sayfanın üst bölümünde yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

WhatsApp Google Drive Yedeklemesi İçin Gereken Ayarlar Nasıl Yapılır?

WhatsApp Google Drive yedeklemesini kullanabilmek için öncelikle cep telefonunuza 2.12.45 sürümünü (Android) indirip kurmanız gerekiyor. Uygulamanın bu sürümü indirilip kurulduktan sonra “Ayarlar” menüsüne giriş yapılır. Bu bölümde yer alan “Konuşmaları Yedekle” tıklanır ve öncelikle yedekleme sıklığı, yedeklenecek hesap seçimi yapılır ve gerekli yetkiler verilir. Tüm ayarların doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için “Şimdi Yedekle” seçilir ve WhatsApp Google Drive yedeklemesinin başarıyla yapıldığı görülür. Yedeklemenin yapılabilmesi için ağ seçimi kullanıcıya bırakılmıştır. Wi-Fi yada 3G ile yedekleme işlemi yapılabilmesi sizin tercihinize bırakılmıştır. Makalemizi yazdığımız gün uygulamanın yeni Android versiyonu henüz hazır değildi. Yani şu an WhatsApp Messenger 2.12.44 sürümü Google Play’den indirilebilmektedir. Uygulamanın yeni sürümünün resmi olarak yayınlanmasını beklemeye niyetiniz yoksa WhatsApp 2.12.45 sürümünü buradan indirebilirsiniz.

WhatsApp Google Drive yedekleme özelliği ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.