Henüz Puan Verilmedi

Sallanarak Elektrik Üreten Rüzgar Türbini

Vortex Bladeless adlı İspanya merkezli şirket tarafından geliştirilen rüzgar türbini, bildiğiniz türbinlere pek benzemiyor. Sallanarak elektrik üreten rüzgar türbini yenilenebilir enerji sistemlerine yeni bir bakış açısı getiriyor. Uzaktan bakıldığında bir beyzbol sopasını andıran sistem tüm rüzgar koşullarında elektrik üretebiliyor. Pervaneli modeller ile kıyaslandığında olumlu ve olumsuz yönleri bulunan bu yeni sistemi yakın gelecekte çevremizde görebiliriz. Sayfamızda paylaşmış olduğumuz video görüntülerinde sallanarak elektrik üreten rüzgar türbinine ilişkin detaylar yer almaktadır. Siz de bu videoları izleyerek derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sallanarak Elektrik Üreten Rüzgar Türbini Vortex Bladeless’in Özellikleri

Sallanarak elektrik üreten rüzgar türbinini üreten Vortex Bladeless, bu yenilenebilir enerji sistemi ile ilgili detayları web sitesinde paylaştı. Bu yeni sistemler sallanarak enerji üretiyor. Tasarımda kullanılan mıknatıslar sayesinde tüm hava şartlarında enerji elde etmek mümkün oluyor. Sallanma hareketini alternatörler aracılığı ile elektrik enerjisine dönüştüren sistem pervaneli sistemlere göre %40 daha ucuz. Ucuz üretim ve bakım maliyetleri ile de dikkat çeken yeni türbinler, %50 oranında düşük maliyet sağlıyor. Her ne kadar pervaneli rüzgar türbinlerine göre %30 oranında daha az elektrik enerjisi üretiyor olsa da, pervanesiz oldukları ve iki direk arasındaki mesafe aralığı düştüğü için aynı miktarda alana daha çok direk dikilebiliyor. Şirket ilk ürünlerin 2018 yılında satışa sunulacağını belirtiyor. İlk etapta iki farklı modeli tanıtan şirket, küçük işletmeler için kullanılabilecek Vortex Mini (4kW) ve büyük yenilenebilir enerji sistemleri / yatırımları için Vortex Gran‘ı (+1MW) üretecek.

Vortex Bladeless tarafından geliştirilen, sallanarak elektrik üreten rüzgar türbini ile ilgili merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Sizce bu yeni türbinler klasik pervaneli rüzgar türbinlerinin yerini alabilir mi? Ya da yenilenebilir enerji sistemleri sizce nükleer enerjinin yerini alabilir mi? Bu konu hakkındaki yorumlarınız için aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)