Henüz Puan Verilmedi

Viral Reklam Nedir? Nasıl Yapılır?

Viral reklam, son zamanlarda sıkça duyduğumuz bir kavram. Peki son zamanlarda sıkça duyduğumuz bu viral reklam nedir? Bazen farkında olmadan sizin de bir parçası olduğunuz bu reklam türü, oldukça düşük bütçelerle büyük kitlelere ulaşmanın en pratik yoludur. Bu reklam türünün en önemli özelliği kişilerin ilgisini çekecek bir konusunun olmasıdır. Reklamda ürün yada markayı ön plana çıkarmak yerine içeriği ilginç bir hale getirmek işin olmazsa olmazıdır. Bunu başardığınızda viral reklam da başarıya ulaşacaktır. Başarının ölçütü ulaşılan kitlenin sayısıdır. Reklamın görüntü, ses yada prodüksiyon kalitesi çok da fazla önemli değildir. Aşağıda bazı viral reklam örnekleri yer almaktadır. Bunları izlediğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Nasıl yapılır diye merak edenler bu videoları izlediğinde yaratıcı bir fikir ile nasıl başarılı bir reklam videosu çekebileceğini sanırım daha iyi anlayacaktır.

Viral Reklam Örnekleri

Viral reklam örnekleri arıyorsanız, bulabileceğiniz en doğru yer tabii ki sosyal medya olacaktır. Çünkü Facebook, Twitter ve YouTube aracılığı ile viral reklam yaymak en çok başvurulan yöntemdir. Büyük kitlelere çok düşük bütçelerle ulaşmak için sosyal medyanın gücünü kullanmak en mantıklı yoldur. Kullanıcılar kimi zaman sadece ilgisini çektiği için bir viral reklamı paylaşarak büyük kitlelere ulaşmaya katkı sağlamaktadır. Sosyal medya kullanıcıları çoğu zaman bu yöntemin bir parçası olduğunun farkına bile varmaz. Sayfamızda yer alan viral reklam örneklerini izleyerek bu başarılı yöntemin ne denli etkili olduğunu siz de görebilirsiniz.

Viral reklam örneklerini incelediniz. Bugüne kadar siz de böyle bir reklamı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bir parçası oldunuz mu? Konu hakkındaki fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız için altta yer alan formu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.