Henüz Puan Verilmedi

Vergi Kimlik No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vergi kimlik no sorgulama yapmak için Gelirler İdaresi Başkanlığı – İnternet Vergi Dairesi web sitesi içerisinde “Sorgulamalar” bölümünde yer alan linki kullanmanız gerekmektedir. Bu linki tıklayarak aşağıda ekran görüntüsünü paylaştığımız sorgulama formuna ulaşabilirsiniz. Bu form üzerinde yer alan bilgilerden sırasıyla “Soyad, Ad, Baba Adı, Doğum Yeri ve Doğum Yılı” doldurularak “Tamam” butonu tıklanır.

vergi kimlik no sorgulama BilgiVersin.com

Vergi Kimlik No Sorgulama

Yukarıda yer alan bu bilgilerin tam ve doğru olarak doldurulması halinde aşağıda yer alan vergi kimlik numarası sorgulama sonuç ekranı görüntülenir. Bu sonuç ekranında Vergi Kimlik Numarası, Vergi Dairesi Adı ve Durumu bilgisi paylaşılmaktadır. Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için Gelirler İdaresi Başkanlığı web sayfası dışında başka bir adres üzerinden giriş yapmayınız. Web tarayıcınızın adres satırına https://intvd.gib.gov.tr yazarak sorgulama sayfasına ulaşmanız mümkündür. Bu adres dışında yapacağınız sorgulamalar da kişisel bilgilerinizin kötü amaçlı kişilerin eline geçme riski vardır.

vergi kimlik no sorgulama sonuç BilgiVersin.com

Sorgulama Sonucu

Vergi Kimlik No Kaç Haneli?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip olduğu vergi kimlik no 10 haneli bir rakamdır.

Not: Bu yazıda açıklanan sorgulama işleminin nasıl yapıldığı sayfanın üst bölümünde yer alan video ile de anlatılmıştır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.