Henüz Puan Verilmedi

Uzay Arabası, NASA Tarafından Tanıtıldı:

Uzay arabası olarak adlandırılan ve NASA tarafından geliştirilen araç, astronotların gezegenlerin üzerinde seyahat edebilmesini sağlayacak. NASA‘nın Johnson Uzay Merkezi tarafından geliştirilen uzay arabası yayınlanan bir video ile tanıtıldı. Astronotların gezegenlerin yüzeyinde güven içerisinde seyahat edebilmesini sağlamak için geliştirilen aracın sade görünümünün altında üstün bir teknoloji yatıyor. Uzay arabası ile ilgili yayınlanan tanıtım videoları sayfamızda yer almaktadır. Bu videoları izleyerek yeni araç ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmanız mümkündür.

Uzay Arabası’nın Özellikleri:

Uzay arabası, elektrikli bir araç olup aynı zamanda otomatik pilot özelliğine de sahip. Araç tek şarjla yaklaşık olarak 100 km. boyunca otomatik pilot modunda seyahat edebiliyor. Uzay arabası sahip olduğu elektrikli motoru ile saatte en fazla 60 km hıza çıkabiliyor. Üstün bir manevra yeteneği olan araç, istendiğinde yatay olarak da gidebiliyor. NASA bu araç ile uzay yürüyüşlerinin bir atım ötesine geçerek gezegenlerin keşfinde bir adım daha ileriye gitmeyi hedefliyor.

NASA tarafından geliştirilen Uzay Arabası ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.