Henüz Puan Verilmedi

µPeek, Cep Telefonunu Mikroskop Gibi Kullanmanı Sağlıyor

Cep telefonunuzu mikroskop gibi kullanmak ister misiniz? Hayatımızın her anına dahil ettiğimiz cep telefonlarımızı uzunca bir süredir akıllı telefon olarak isimlendiriyoruz. Zaman zaman bu ismi hak etmediklerini düşünsek de, son dönemde bu cihazlar için geliştirilen donanım ve yazılımlar sayesinde akıllı telefonlarımıza yepyeni fonksiyonlar kazandırmak mümkün olabiliyor. µPeek de bunlardan biri. İsviçreli bir grup girişimci akıllı telefonlarımızı mikroskoba çeviren bir donanım geliştirdi. Cüzdanımıza sığacak kadar küçük ve ince olan bu donanım sayesinde bilimi cebinizde taşıyabiliyorsunuz.

Akıllı Telefonu Mikroskoba Çeviren µPeek Nasıl Çalışıyor?

Akıllı telefonunuzu bir mikroskop olarak kullanmanızı sağlayan µPeek sadece bir kredi kartı büyüklüğünde. Bu donanıma yakından baktığımızda temel olarak telefonunuzun kamera lensini kullandığını söyleyebiliriz. Ancak işin sırrı bununla sınırlı değil elbette. µPeek‘in en büyük silahı 35 – 350x arasında optik zoom yapabilen lensi. Mikroskop ile cep telefonu arasındaki iletişim Bluetooth teknolojisi ile sağlanıyor. Telefona yüklenen özel bir uygulama sayesinde mikroskobun lensi kablosuz olarak kontrol edilebiliyor. Sahip olduğu beyaz ışık ve uv ışık da yine yazılım üzerinden kontrol edilebiliyor. Birçok akıllı telefon modeli ile uyumlu olarak çalışabilen cihaz haznesine yerleştirilen numuneyi incelemenizi çok kolay bir hale getiriyor. Cihazın üretimini yapan şirketin resmi web sitesinde mikroskobun, iOS ve Android işletim sistemi ile çalışan birçok telefon modeli ile uyumlu olduğunu yazıyor. Uyumlu telefon modelleri listesine ulaşmak için bu linke göz atabilirsiniz.

cep telefonu mikroskop, µPeek nasıl çalışıyor? fiyatı ne kadar? nasıl satın alırım? bilgiversin.com

Akıllı cep telefonunu µPeek ile mikroskoba dönüştür

Akıllı cep telefonunu bir mikroskoba çeviren bu cihaza sahip olmak için kickstarter.com’da yer alan kampanya sayfasını kullanabilirsiniz. Sadece 25 dolar ödeyerek siz de bu cihaza sahip olabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için sayfamızda paylaştığımız tanıtım videolarına yada altta yer alan kaynak linkine göz atabilirsiniz. Tüm tanıtım videolarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.