Henüz Puan Verilmedi

ÜDTS Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi

ÜDTS kısa adıyla anılan Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca sürdürülen bir takip sistemi olup, tüketicilerin sahte, taklit veya tağşiş (mevzuat yada müsaade edilen özelliklere aykırı olarak üretim) ürünleri satın almasını engellemek amacıyla oluşturulmuştur. ÜDTS, halkı güvenilir gıdaya ulaştırmak amacı ile kullanılmaktadır. Bu sistem ile denetim altına alınan enerji içecekleri, bebek mamaları, bal, bitkisel sıvı yağlar, siyah çay, vb. gıda maddelerinin ambalajları üzerinde özel bir etiket yer almaktadır. Tüketiciler ürünlerin üzerinde yer alan bu akıllı etiketleri kullanarak dört farklı yöntem ile sorgulama yapabilmektedir. Bu yöntemler, https://www.udts.com.tr adresinden sorgulama, mobil uygulama ile sorgulama, SMS ile sorgulama ve telefon ile sorgulamadır.

üdts ürün kimlik numarası sorgulama bilgiversin.com

ÜDTS – Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi

ÜDTS Web Sayfası Üzerinden Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÜDTS (Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi) sistemi ile ürün sorgulaması yapma yöntemlerinin başında internet sitesi üzerinden sorgulama yapmak yer almaktadır. Web tarayıcınızın adres satırına www.udts.com.tr yazarak ulaşacağınız web sayfasında yer alan “Ürün Kimlik Numarası” kutucuğuna turuncu etiket altından çıkan 19 haneli numara yazılacaktır. Bu kutucuğun hemen altında yer alan “Doğrulama Kodu” bölümüne ise kutucuğun hemen solunda yer alan kod girilerek “Sorgula” butonuna basılacaktır. Bu sorgulama işlemi neticesinde satın almış olduğunuz ürünün kayıtlı olup olamadığını denetleyebilirsiniz. Yukarıda yer alan ÜDTS ile internet sitesinden ürün sorgulama videosunu izleyerek adım adım bu işlemin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

ÜDTS Mobil Uygulama ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÜDTS (Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi) sistemi ile ürün sorgulaması yapmanın diğer bir yolu ise akıllı telefonlara yüklenen mobil uygulama ile sorgulama yapmaktır. En pratik yöntem olan bu işlem için kullanmış olduğunuz akıllı telefonun işletim sistemine uygun mobil uygulamayı yüklemeniz gerekmektedir.

Yukarıda yer alan listeden akıllı telefonunuz için uygun olan mobil uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Mobil uygulamanın nasıl kullanılacağına ilişkin video anlatım yukarıda yer almaktadır. Bu videoyu izleyerek detaylı bilgi almanız mümkündür.

ÜDTS SMS ve Telefon ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÜDTS (Ürün Doğrulama ve Takip Sistemi) sistemi ile sorgulama yapmanın diğer iki yöntemi SMS ve telefon ile sorgulama işlemidir. Ürün üzerinde yer alan turuncu etiketin altından çıkan 19 haneli numarayı SMS olarak 7364‘e (Turkcell, Avea, Vodafone) göndermeniz durumunda ürün ile ilgili bilgiler kısa mesaj olarak cep telefonunuza gelecektir. Yada 444 37 09 nolu telefonu arayarak ürün sorgulaması yapabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.