Henüz Puan Verilmedi

Geleceğe Dönüş Filmindeki Uçan Kaykay Gerçek Oldu, Hendo Hoverboard !

80’li yılları hatırlayan herkes onu bilir. Dönemin en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olan Geleceğe Dönüş (Back To The Future) de oynayan aktör Michael J. Fox‘un kullanmış olduğu uçan kaykay artık gerçek oldu. O dönemde herkesin konuştuğu ve hayallerini süsleyen bu müthiş aracın bir gün gerçek olacağına herkes inanıyordu. Ve o gün gelip çattı. Hendo Hoverboard ABD’nin California Eyaletindek bir şirket tarafından üretildi.

Yeni! Lexus tarafından geliştirilen yeni Uçan Kaykay (Slide) herkesi büyüledi…

Uçan Kaykay Hendo Hoverboard Nasıl Çalışıyor:

Jill ve Greg Handerson çifti herkesin hayallerindeki bu müthiş aracı geliştirmeyi başardı. Araç birçok insanın düşündüğü gibi bir hava yastığı üzerinde hareket etmiyor. Uçan Kaykay‘ı geliştirenler yeni bir manyetik alan teknolojisi kullanıldığını açıkladı. Uçan Kaykay‘ın havada durmasını sağlayan bu teknolojinin patenti şirket tarafından alınmış durumda. Yeni geliştirilen bu müthiş buluşun herhangi bir iletken alan üzerine kolaylıkla uygulanabileceği açıklandı.

uçan kaykay hendo hoverboard BilgiVersin.com

Uçan Kaykay – Hendo Hoverboard

Dünyada yenilikçi projelere fon sağlayan bir proje olan “Kickstarter” isimli web sitesinde tanıtımı yapılan ürünün seri üretimine geçilebilmesi maksadıyla bağış toplanmaya devam ediyor. Yeterli rakama ulaşılması durumunda (250.000 $ ) ürünün seri üretimi mümkün olabilecek. Uçan Kaykay için sermaye bağışında bulunacak kişilerden ilk ona gireceklere üretilecek Hendo Hoverboard‘lar hediye edilecek. Bu şanslı azınlığa girmek isteyen 10 kişi eminim kısa süre içerisinde bulunacaktır.

Uçan Kaykay üreticisi olan firmanın sahibi olan Henderson asıl hedefinin havada duracak ve depremlerden etkilenmeyecek binalar tasarlamak olduğunu belirtiyor. Bu hayaline ulaşabilir mi bilinmez ancak, şu an hayata geçirdikleri ile bile adını teknoloji tarihine yazdırmış gibi gözüküyor.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)