Henüz Puan Verilmedi

Uçan Kaykay Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

Uçan kaykay olarak adlandırılan pervaneli bir kaykay kullanan Catalin Alexandru Duru, kendi tasarımı olan bu donanım ile 275.9 metre havada yol kat etti. Bu sayede Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran Kanadalı Duru’nun uçan kaykay ile yapmış olduğu bu başarılı uçuşa ilişkin video görüntülerini sayfamızın üst bölümünde yer almaktadır.

Uçan Kaykay Videosu Guinness Rekorlar Kitabı Kanalında Yayınlandı

Uçan kaykay‘ın bu başarılı denemesine ilişkin video görüntüleri Guinness Rekorlar Kitabı resmi YouTube kanalında yayınlandı. Kısa süre içinde 2 milyondan fazla izleyiciye ulaşan video oldukça ilgi çekti. Kanadalı mucit tarafından geliştirilen bu özel kaykay suyun üzerinde yükselerek ilerleyebiliyor. Video görüntüleri Quebec şehri yakınlarında yer alan Ouareau adlı gölde çekildi. Rekor için sadece 48 metre yol kat etmesi gereken Duru, 275.9 metre giderek kırılması zor bir rekora imza atmış oldu. Uçan kaykayın farklı zeminlerde kullanılabileceği ancak iniş esnasında yaralanma yaşanmaması için suyun tercih edildiği açıklandı. Kısa bir süre önce de Amerikalı bir şirket tarafından Hendo Hoverboard adlı bir kaykay üretilmişti. Manyetik alan teknolojisi ile çalışan Hendo ile ilgili video görüntüleri yukarıda yer almaktadır.

Uçan kaykay ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunu için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.