Twitter DM 140 Karakter Sınırını Ne Zaman ve Nasıl Kaldıracak?
Henüz Puan Verilmedi

Twitter DM 140 Karakter Sınırını Kaldırma Kararı Aldı

Twitter DM 140 karakter sınırı artık tarih olacak. Bilindiği gibi dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, 140 karakterlik mesaj sınırı ile tanınır. Bu sınırı hem tweet hemde doğrudan mesaj gönderiminde uygulayan şirket bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre kısa süre içinde kullanıcıların kendileri arasında mesajlaşmasını sağlayan DM’de 140 karakter limitinden vaz geçiliyor.

Twitter’da DM (Doğrudan Mesaj-Direct Messages) 140 Karakter Sınırı Ne Zaman ve Nasıl Kalkacak?

Twitter‘ın meşhur 140 karakter sınırı sonunda aşılacak. Gelen haberlere bakılacak olursa bu gelişme oldukça yakın bir zamanda yaşanacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Temmuz ayında kullanıcıların kendi aralarında mesajlaşmak için kullandığı DM, 140 karakter limitinden kurtulacak. Ancak şirket bu konuda özellikle uygulama geliştiricileri uyarıyor. Bilindiği gibi API‘ler sayesinde uygulamalar Twitter üzerinden DM gönderebiliyor. Ancak 140 karakter limitinin kalkması nedeniyle uygulama geliştiricilerin de değişikliğe gitmesi gerekecek. Konu hakkında Twitter Geliştiriciler forumunda detaylı bir açıklama yer almaktadır. Konu ile ilgilenen yazılımcı arkadaşların bu açıklamayı dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ediyoruz. Bu arada şirket yaptığı açıklamada tweetler ile ilgili 140 karakterlik sınırın kalkmayacağını duyurdu. Kim bilir belki de kısa bir süre sonra bu limiti de biraz esnetirler.

BİLGİ: DM Nedir? Nasıl Atılır?

Twitter’ın DM 140 karakter limitini kaldırması sizce yeterli mi? Yoksa asıl kaldırılması gereken limit Tweet limiti mi? Konu hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz aşağıda yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.