Twitch Hacklendi, Hesaplar Tehdit Altında
Henüz Puan Verilmedi

Twitch Hacklendi, Şifrelerinizi Değiştirin

Twitch hacklendi haberi şirketin resmi blog sayfasından duyuruldu. Dünyanın popüler canlı yayın platformu Twitch’in hacklendiği haberi kısa süre içinde yayıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcı şifrelerinin çalınıp çalınmadığı henüz netlik kazanmadı. Ancak yine şirket tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların hesaplarına bazı izinsiz girişler olduğu ve bu sebeple hesapların şifreleri de sıfırlandığı duyuruldu.

Twitch Hacklendi Ne Yapmak Lazım?

Twitch hacklendikten sonra ilk iş olarak Twitter ve YouTube hesapları ile girişi de engelledi. Kullanıcılarının şifrelerini de sıfırlayan şirket herkese yeni şifre oluşturmalarını öneriyor. Eğer siz de bir Twitch kullanıcısı iseniz acilen şifrenizi güncelleyiniz. Yeni şifrenizi belirlerken kolay bulunabilir bir şifre kullanmayın. Belirleyeceğiniz yeni şifrede harf, rakam ve özel karakterler olmasına dikkat edin. Bu sayede şifre güvenliğinizi arttırmanız mümkün. Ayrıca şirket tarafından yapılan bir diğer açıklamaya göre hesapların çalınması durumunda özel olarak yardım yapılabileceği belirtiliyor.

Twitch’in hacklenmesi ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizimle paylaşabilirsiniz. Bu güvenlik açığı ile ilgili düşünceleriniz ve değerlendirmeleriniz bizler için önemli. Paylaşımlarınız için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.