Henüz Puan Verilmedi

Türksat 4B Uydusu 16 Ekim’de Fırlatılıyor Canlı İzle

Türksat 4B fırlatma işlemi 16 Ekim 2015 Cuma günü saat 23.40’ta (TSİ) Baykonur Fırlatma Üssü’nden gerçekleştirilecek. Fırlatmayı canlı izlemek için bizi takip edebilirsiniz. Türksat 4B uydusu fırlatıldıktan sonra öncelikle yörünge testleri icra edilecek. Yapılan açıklamaya göre ka bandı üstünden internet erişimi maksadıyla kullanılacak olan yeni uydumuz Türksat 4B, Türkiye’nin uydu üzerinden internet erişimi kapasitesine artıracak. Sayfamızı ziyaret eden kullanıcılarımız Türkiye saati ile 23:40’ta gerçekleştirilecek olan fırlatma görüntülerini canlı yayın ile izleyebilecek. Fırlatmadan bir gün önce uyduyu yörüngeye taşıyacak olan Proton-M roketi rampada yerini aldı. Sayfamızın en üst bölümünde roketin rampaya yerleştirme videosu paylaşılmıştır.

Türksat 4B Fırlatılışını Canlı Yayında İzleyin

Türksat 4B fırlatma görüntülerini canlı izleyin. Baykonur / Kazakistan’dan fırlatılacak olan yeni inernet uydumuz, Avrupa, Asya, Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’yu kapsayacak bir kapasiteye sahip. Yeni iletişim uydusu 50 derece doğu yörüngesine yerleştirilecek. Türksat 4B uydusu başarılı bir şekilde fırlatıldıktan sonra hizmet vermeye başladığında 3 Gbps veri iletişim kapasitesi artışını da beraberinde getirecek. Şu an için Türksat 4A üzerinde olan birçok veri iletişim kanalı yeni uyduya aktarılacak. Bu sayede 4A uydusunda da daha fazla kanal izlemek mümkün olacak.

 

Türksat 4B fırlatılışını canlı izlemek için Türkiye saati ile 23:40’ta web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrı bu linkten de fırlatma anını canlı olarak izlemek mümkün. Konuyla yada canlı yayın ile ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.