Henüz Puan Verilmedi

Tesla Powerwall, Eviniz İçin Yeni Nesil Enerji Kaynağı Pil / Batarya

Powerwall, ABD merkezli Tesla Motors adlı şirket tarafından geçtiğimiz günlerde bir tanıtım toplantısı ile duyuruldu. Elektrikli otomobil üretimi alanında faaliyetlerini sürdüren şirket, evlerimizde kullanabileceğimiz bir pil (batarya) geliştirdi. Tesla‘nın CEO’su Elon Musk tarafından yapılan tanıtımda yeni nesi ev pillerinin temel olarak güneş enerjisi ile şarj olacağı ve şebekeden gelen elektriğin kesilmesi durumunda Tesla Powerwall‘da depolanan elektriğin aynı bir jeneratör gibi kullanılabileceği açıklandı. Sayfamızın üst bölümünde tanıtım toplantısına ait video görüntüleri paylaşılmıştır.

tesla, powerwall, ev, elektrik, pil, batarya, bilgiversin.com

Tesla POWERWALL: Evinizin Yeni Elektrik Kaynağı

Tesla Powerwall Nasıl Çalışıyor? Teknik Özellikleri?

Tesla Powerwall, basit olarak güneş enerjisinden şarj olabilen bir pil olarak tanımlanabilir. Evde ihtiyaç duyduğumuz elektrik enerjisini karşılayabilecek güçte olan yeni bataryalar, aslında elektrik dağıtım hatlarından uzak noktalarda bulunan evlerin enerji ihtiyacını karşılamak için düşünülmüş. Ancak uzmanlar bu tip teknolojilerin gelişmesi ile gelecekte evlerin kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılayabileceğini belirtiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 yılının yaz aylarında ev pili olarak da tanımlanan Powerwall satışa sunulacak.

Tesla Powerwall özellikleri:

  • Ebatlar: 1300 mm x 860 mm x 180 mm
  • Ağırlık: 100 kg
  • Voltaj: 350 – 450 volt
  • Model: 10 kWh ve 7 kWh
  • Güç: 2.0 kW sürekli, 3.3 kW peak
  • Çalışma Sıcaklığı: -20°C ila 43°C aralığında
  • Akım: 5.8 amp nominal, 8.6 amp peak çıkış

Tesla Powerwall Satış Fiyatı Ne Olacak?

Tesla Powerwall, 10 kWh ve 7 kWh olmak üzere iki farklı model olarak satışa sunulacak. Çoklu bağlantı seçeneği ile 2 cihazı birbirine bağlayarak kapasite arttırımı yapabilmeniz mümkün olacak. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 10 kWh’lık model $3,500, 7 kWh’lık model ise $3,000’lık fiyatı ile satışa sunulacak.

Tesla Powerwall, ev pili ile ilgili merak ettiğiniz hususları yada evimizin yeni elektrik kaynağı olarak kullanılabilecek bu yeni nesil enerji kaynağı ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.