Henüz Puan Verilmedi

TASİŞ Nedir?

Eski adı Tasfiye İşleri Döner Sermaye İşletmeleri Genel Müdürlüğü olan kurum şu anda yeni adı ile Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak Ankara’da hizmet vermektedir. Kurum Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bağlısı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 1984 senesinde kurulan Müdürlük genellikle gümrük kapılarında ele geçirilen mallara ait satış işlemini gerçekleştirmektedir. Kurum internet üzerinden online olarak Tasiş uygulaması ile Araç Satış Sorgulama, Eşya Satış Sorgulama ve Perakende Satış Sorgulama hizmeti vermektedir. Aşağıda TASİŞ sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağına ilişkin resimli anlatım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tasiş Araç Satış Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tasiş Araç Satış Sorgulama işlemi için aşağıda ekran görüntüsü olan web sayfası üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama ekranında yer alan Cinsi/Marka/Modeli kısmına sorgulama yapmak istediğiniz araç bilgisini yazabilirsiniz. Bölge Müdürlüğü ve Şube seçimi yapılır. Satış Türü ve Satış Usulü de seçilebilmektedir. En son olarak İhale tarihi aralığı ve Satış Listesi seçimi yapılarak TASİŞ Araç Sorgulama işlemi gerçekleştirilir. Sorgulama neticesinde ortaya çıkan tablonun üzerindeki kayıtlar tıklandığında araca ait fotoğraflar görüntülenmektedir. Yine Tasiş Araç Sorgulama Sonuç tablosunda yer alan kaydın sağında yer alan ihale koşulları ve ayrıntılı liste linki tıklanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

tasiş araç satış sorgulama BilgiVersin.com

TASİŞ Araç Satış Sorgulama Ekranı

Tasiş Eşya Satış Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tasiş Eşya Satış Sorgulama için aşağıda ekran görüntüsü bulunan web sayfası üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Aynı Araç Sorgulama ekranında olduğu gibi gerekli tercihler üzerinde seçim yaparak Tasiş Eşya Sorgulama işlemini gerçekleştirilmektedir. Sorgulama sonucunda ortaya çıkan tablonun sağında yer alan bölüm tıklandığında detaylı bilgilere erişilebilmektedir.

tasiş eşya satış sorgulama BilgiVersin.com

TASİŞ Eşya Satış Sorgulama Ekranı

Tasiş Perakende Satış Sorgulama Nasıl Yapılır?

TASİŞ Perakende Satış Sorgulama işlemi için de aşağıda ekran görüntüsü bulunan sorgulama sistemi sayesinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama formu üzerinde yer alan “Eşyanın Cinsi Özelliği”, “Mağaza Adı”, “Marka” ve “Reyonlar” seçenekleri üzerinde tercihlerinizi belirterek sorgulamanızı özelleştirebilmeniz mümkündür. Sorgulama işlemi neticesinde bir rapor tablosu üretilmektedir. Bu tablo üzerinde yer alan bilgileri kullanarak satışı yapılan ürün ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

tasiş perakende satış sorgulama BilgiVersin.com

TASİŞ Perakende Satış Sorgulama Ekranı

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.