Henüz Puan Verilmedi

Tapu Sorgulama İçin E-Devlet Tapu Bilgileri Sorgulama Sistemi Nasıl Kullanılır?

Tapu Sorgulama işlemi ile sahip olduğunuz taşınmazlar ile ilgili detaylı bilgi ve hisse listesi’ne ulaşmak için öncelikle e-devlet şifreniz ile turkiye.gov.tr adresli e-Devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra e-Hizmetler bölümünde yer alan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulamaları kısmındaki Tapu Bilgileri Sorgulama linkini tıklayınız. Bu linki tıklayarak tapu sorgulama sayfasına ulaşırsınız.

e-devlet tapu bilgileri sorgulama BilgiVersin.com

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Uygulamaları

Tapu sorgulama sayfasında yer alan taşınmaz listesi içerisinde bulunan gayrimenkullerinizi görebilir, bunlar ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Taşınmazı eğer banka kredisi ile satın aldıysanız. Hisse bilgileri bölümünde ipotek ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tapu Sorgulama Sayfasında Taşınmaz Listesi

Tapu Sorgulama Sayfasında Taşınmaz Listesi

Sayfamızın üst bölümünde tapu sorgulama nasıl yapılır video anlatımı sizlere sunulmuştur. Bu videoyu izleyerek siz de sahip olduğunuz e-devlet şifresi ile TC Kimlik no ile adınıza kayıtlı taşınmazları sorgulayabilirsiniz. Eğer e-devlet şifresi sahibi değilseniz. Size en en yakın PTT şubesine giderek üzerinde TC Kimlik no bulunan nüfus cüzdanınız ile müracaat etmeniz durumunda 2 TL karşılığında şifrenizi almanız mümkündür.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.