Henüz Puan Verilmedi

Tapu Randevu Nasıl Alınır? Alınan Tapu e-Randevu Sorgulama ve İptal Nasıl Yapılır?

Tapu randevu almak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü web sitesinde yer alan e Randevu uygulaması ile işlem yapılmaktadır. Bu uygulama ile tapu randevusu almak için web tarayıcınızın adres satırına randevu.tkgm.gov.tr yazarak Tapu Randevu Sistemi ekranına ulaşılır. Bu sistem üzerinden iki işlem yapılmaktadır. Bunlardan birincisi “Yeni Randevu Al” diğeri ise “Randevu Sorgula / İptal Et” ana ekranda yer alan bu iki seçenek ile tüm tapu işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Aşağıda yer alan ekrana ulaşmak için “Yeni Randevu Al” seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Toplam 6 adımdan oluşan işlemi sonuçlandırmak için her adımda sizden istenen bilgileri girerek bir sonraki adıma geçiniz. Son olarak onay adımı gerçekleştirerek işlem başarıyla sonuçlandırılır. Bu işlemin nasıl yapıldığını izlemek için yukarıda yer alan video‘yu kullanabilirsiniz.

tapu randevu sorgulama BilgiVersin.com

Tapu Randevusu Almak İçin eRandevu Sistemi Kullanılmaktadır

Randevu Sorgulama / İptal  Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan form ile almış olduğunuz randevuya ilişkin herhangi bir sorgulama işlemi yada iptal işlemi yapmak için aşağıda yer alan ekranı kullanabilirsiniz. Bu sistem üzerinden işlem yaparken şu hususlara dikkat etmeniz önem arz etmektedir. Bir sene içerisinde TC Kimlik Numaranız ile almış olduğunuz randevuyu 3 defa gerçekleştirmezseniz bir sene içerisinde tekrar almanız mümkün değildir. Buna ilave olarak bir gün içerisinde ancak 1 e-randevu alınabilmektedir.

tapu randevu sorgulama iptal BilgiVersin.com

Sorgulama / İptal Ekranı

Yukarıda yer alan forma tapu randevusu alırken girmiş olduğunuz “Kimlik Numarası” ve “Cep Telefonu” bilgilerini girerek giriş yapmanız durumunda bu randevuya ilişkin bilgileri görebilir yada iptal edebilirsiniz. Eğer bu randevuya gitmeniz mümkün değil ise bu ekrandan faydalanarak iptal işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Tapu Randevu Sistemi sayfasının sağ üst kısmında yer İşlem Evrakları linkinden ihtiyacınız olan tüm evraklara ilişkin bilgiye ulaşmanız mümkündür. Buna ilave olarak Müdürlük İletişim Bilgileri linki ile de işlem yapacağınız tapu müdürlüğü iletişim bilgilerine ulaşmanız mümkündür.

Bu Konu İle İlgili Diğer Yazılarımız:

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.