Henüz Puan Verilmedi

Suya, Toza, Darbeye Dayanıklı Cep Telefonu Modelleri (2014 – 2015)

Suya, toza ve darbeye dayanıklı cep telefonu modellerini sizler için derledik. 2014 – 2015 yılları arasında üretilen ve ülkemizde de satışa sunulan yada sunulacak modellerin sayısı çok da fazla değil. Bu dayanıklı cep telefonu modellerini incelemeye çalıştığımızda 2 marka ön plana çıkıyor. Samsung ve Sony‘nin suya, toza ve darbeye dayanıklı cep telefonu modellerinin diğer markalara göre daha ön planda olduğunu görüyoruz. Yukarıda sizlerle paylaştığımız inceleme videosu Sony‘nin yeni akıllı Xperia M4 Aqua‘ya aittir. Bu yazımızda bu 2 markanın öne çıkan telefon modellerini sizlere tanıtacağız. Ancak öncesinde eğer bu özelliklere sahip cep telefonu satın almayı düşünüyorsanız alacağınız telefonunun bazı sertifikalara sahip olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bu sertifikalarda birincisi IP Sertifikası diğeri ise MIL-STD sertifikası. Bu sertifikalara sahip cep telefonları dayanıklılık konusunda standart telefonlara göre bir adım öndedir. Bir cep telefonunun toza ve suya dayanıklılığı IP sertifikası numarası ile belirtilir. Sertifikada yer alan 2 haneli numaranın birincisi toza dayanıklılık seviyesini ikincisi ise suya dayanıklılık seviyesini belirtir. MIL-STD ise Amerikan savunma sanayisinin belirlediği askeri standartlardır. Aşağıda IP yalıtım standartları tablosuna göz atarak aradaki farkları siz de kıyaslayabilirsiniz.

ip sertifika, yalıtım tablosu, toza ve suya dayanıklı cep telefonu, bilgiversin.com

IP Sertifika / Yalıtım Standartları Tablosu

Samsung Marka Suya, Toza ve Darbeye Dayanıklı Cep Telefonu Modelleri (2014 – 2015)

Samsung markalı suya, toza ve darbeye dayanıklı cep telefonu modelleri‘ni incelediğimizde aşağıdaki modellerin ön plana çıktığını görüyoruz.

Sony Marka Suya, Toza ve Darbeye Dayanıklı Cep Telefonu Modelleri (2014 – 2015)

Sony markalı suya, toza ve darbeye dayanıklı cep telefonu modelleri‘ni incelediğimizde aşağıdaki modellerin ön plana çıktığını görüyoruz.

Suya, toza ve darbeye dayanıklı cep telefonu modellerinden öne çıkanları sizler için derledik. Bu yazımızda paylaşmadığımız ancak sizin de katkıda bulunmak istediğiniz modeller mevcut ise bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 2 yorum var.

  1. evsanevi Cevapla

    Herkesin tarzına,ve zevkine saygı duyarım..Bu özelliği olan cihaz alacak olanlara şiddetle tavsiye ederim..Yanlış anlaşılmasın lütfen..TEŞEKKÜRLER..

  2. evsanevi Cevapla

    Merhabalar..Benim size bu özellikler barındıran bir cihaz tanıtmam mümkün değildir..Bende sizin bu özellikler barındıran bir cihaz var..SAMSUNG GALAXY S5 MİNİ KULLANIYORUM..Gerçekten çok güzel bir cihaz özellikleri ideal değil çok ama çok ideal..su,toz,çamur,ve darbelere dayanıklı ve performans açısından mükemmel cihaz..NOT;BİR TEK KUSURU VARDIR ODA 4G..Aslında destekleyen modeli var benim cihazın modeli desteklemiyor..Yoksa bugün aypon en popüler arasında yer alıyor ve çok pahalı bir cihaz ama bu özellikler açısından mahrum bırakmışlar..BENİM ŞAHSİ GÖRÜŞÜM OLAN VE ŞİDDETLE HERKESE ÖNERİM SADECE VE SADECE SAMSUNG GALAXY S5 VE KARDEŞİ OLAN SAMSUNG GALAXY S5 MİNİ…TEŞEKKÜRLER..

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.