Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama
Henüz Puan Verilmedi

Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama

Sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama hizmetinden faydalanmak için e-devlet şifresine sahip olmanız yeterli. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından devreye sokulan yeni uygulama ile adınıza yada ehliyetinize yazılmış cezaları sorgulama yapmanız artık mümkün. Sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama işleminin nasıl yapıldığı aşağıda paylaşılmıştır. Bu adımları takip ederek siz de sorgulama yapabilirsiniz.

sürücü belgenize ve adınıza yazılan ceza sorgulama e-devlet üzerinden nasıl yapılır? bilgiversin.com

Sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama, e-devlet üzerinden yapılıyor

e-Devlet Üzerinden Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama hizmetinden faydalanabilmek için öncelikle, e-devlet şifreniz ile giriş yapacağınız turkiye.gov.tr/emniyet-surucu-belgesi-ve-sahislara-yazilan-ceza-sorgulama adresli web sayfasına ulaşıyorsunuz. Eğer hali hazırda giriş yaptıysanız, yukarıdaki linki tıklamanız durumunda sorgulama sonucu tablo olarak ekranınızda görüntülenecektir. Eğer e-devlet şifresi ile henüz giriş yapmadıysanız, öncelikle turkiye.gov.tr adresinden giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü uygulamaları altında yer alan “Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama” linkini tıklayarak tabloya ulaşabilirsiniz. Eğer ehliyetinize yada adınıza yazılmış trafik cezası var ise sonuç tabloda listelenecektir. Tabloda, TC kimlik numarası, ceza türü, aracın plakası, cezanın düzenlendiği il, cezanın düzenlendiği ilçe, ceza tarihi, ceza saati, ceza tutarı ve işlem bilgisi paylaşılmaktadır. Eğer var ise detay linkini tıklayarak adınıza yazılmış trafik cezasının detaylarına ulaşabilirsiniz.

Sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama hizmetinin kullanımına ilişkin detaylı bilgi almak için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama kılavuzunu indirebilirsiniz. Kılavuzda sorgulama işleminin tüm detayları ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Konuyla ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.