Henüz Puan Verilmedi

Süper Ay Canlı izlemek İçin 14 Kasım 2016’da Hazır Olun

Süper Ay, 21. yüzyılın en büyüğü olarak tarihe geçecek. 14 Kasım 2016 Pazartesi günü yaşanacak olan bu gökyüzü olayı oldukça nadir gözlemlendiği için haliyle ilgi de çekiyor. Peki SuperMoon, dünyanın çeşitli bölgelerinden izlenebilecek mi? Elbette ki hava karardıktan sonra bulut olmaması durumunda siz de bu olaya tanıklık edebileceksiniz. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre bu olay 2034 yılına kadar bir daha gözlemlenmeyecek. Eğer bilgisayarınızın başına geçtiyseniz bu olayı canlı yayın ile izlemek için doğru adrestesiniz. Sayfamızda paylaşmış olduğumuz videolar dünyanın farklı noktalarından olacaktır.

Süper Ay Ne Demek?

Süper ay nedir? (SuperMoon) mutlaka merak ediyorsunuzdur. Bu gökyüzü olayını basitçe şu şekilde anlatabiliriz. Dolunay’dan daha parlak ve daha büyük görülen aya SüperAy denmektedir. Bu dönemde ay, dünya yörüngesine en yakın noktadadır. Bu sebeple %30 daha parlak, %14 daha büyük gözükmektedir. Dünya’nın uydusu olan Ay’ın bize en yakın olduğu pozisyonda o harika görüntü oluşacak. Gökyüzüne baktığımızda sıra dışı bir görüntü ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu olayı gözlemlemek için çıplak göz aslında yeterli. Peki Türkiye’de ne zaman bu olay gözlemlenebilecek? İzlemek için ne yapmanız gerekiyor? Tek yapmanız gereken çıplak gözle belirtilen tarihte gökyüzüne bakmak. Ancak bilgisayar başından da bu olayı canlı izlemek mümkün.

Süper Ay Canlı Yayın izle

Süper ay canlı yayın ile izlemek için 14 Kasım 2016 Pazartesi gününden itibaren bilgisayarınızın karşısına geçip bizi takip edebilirsiniz. Canlı yayın sona erdikten sonra kaydedilmiş olan video görüntüleri sayfamızda paylaşılmaya devam edecektir. Canlı yayın görüntüleri dünyanın farklı noktalarından olacaktır. Sayfamıza giriş yaparak tutulma olayını izleyen ziyaretçilerimiz, altta yer alan yorum formunu kullanarak görüşlerini bizlere iletebilirler. Ziyaretçi yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanacaktır.

Kaynak

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.