Stress Çarkı Evde Nasıl Yapılır? Malzeme Listesi Nedir?
3/5 (2)

Stress Çarkı Nedir?

Evde stress çarkı yapmaya ne dersiniz? İsterseniz nedir bu şey öncelikle işe onu tanımlamakla işe başlayalım. Bildiğiniz gibi her sene ilkokul yada ortaokul öğrencileri arasında bazı şeyler, oyuncaklar trend olur. Ve bir anda efsaneye dönüşür. İşte stress çarkı denen oyuncak da öyle bir şey. Rulman ve plastik kullanılarak üretilen ve elde çevirerek kullanılan bu eğlencelik evde nasıl yapılır hep birlikte bakalım. Öncelikle ihtiyaç duyacağınız malzemeleri listeleyerek işe başlayalım. Malzeme listesinde yer alan bazı ürünleri internetten kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Evde Stress Çarkı Yapımı İçin Gereken Malzeme Listesi:

  • Plastimake, süper plastik (Bu linkten temin edebilirsiniz)
  • Rulman (Bu linkten temin edebilirsiniz)
  • Sıcak su
  • Sıcak suyu koyacağınız kap
  • Plastiğe vermek istediğiniz şekle ait kalıp
  • Plastikte delikler açmanızı sağlayacak ekipman

Stress Çarkı Nasıl Yapılır?

Stress çarkı yapmak için gerekli malzemeleri listeledik. Malzeme listesi üzerinden anlatmaya başlayalım isterseniz. Bu keyifli oyuncağı evde yapabilmek için öncelikle gerekli malzemeleri temin ederek işe başlayın. Bu eğlenceliğin temel malzemeleri rulman ve plastimake. Nereden temin edeceğinizi linklerde bulabilirsiniz. Malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle rulmanları yerleştireceğiniz plastik kalıbı hazırlayarak işe başlayın. Plastimake adı verilen plastik hamuru elde etmek için sıcak su dolu bir kap kullanınız. Elde ettiğiniz plastik hamuru soğumadan şekil veriniz. Verdiğiniz şeklin istediğiniz noktalarını rulmanı yerleştirebileceğiniz ölçüde delin. Sonrasında soğuması için soğuk su dolu bir kabın içine atın. İşte hepsi bu kadar. Bu işlemin nasıl yapıldığını yukarıda paylaşmış olduğumuz videoda bulabilirsiniz.

Stress çarkı ile yapılan hareketler nelerdir diye merak ediyorsanız yukarıdaki videoya göz atabilirsiniz. Ayrıca stress çarkınız nasıl hızlandırılır? Rulman temizliği nasıl yapılır? Bunları da yukarıda paylaşmış olduğumuz videoda bulabilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınızı altta yer alan yorum formunu kullanarak bize iletebilirsiniz. Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu bilgileri yetişkinlerden yardım alarak uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

AMP

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.