Henüz Puan Verilmedi

Star Wars Drone Yarışları İle Yıldız Savaşları Filmi Gerçeğe Dönüşüyor

Star Wars filminde ormanlık alanda uzay gemisi kovalamaca sahnelerini bilim kurgu filmi meraklısı herkes iyi bilir. İşte bu nefes kesen sahneler artık gerçeğe dönüşüyor. Fransız Alpleri’nde bulunan bir klüp Star Wars Drone yarışları organize etmeye başladı. Bu yarışlarda saatte 40 mil hızlara ulaşabilen çok hafif Quadcopter (dört pervaneli) drone’lar kullanılıyor.

Star Wars Drone Yarışları Nerede Yapılıyor?

Quadcopter yarış fanatiği olan bir dernek tarafından organize edilen yarışlar, Fransa’da ormanlık bir alanda ağaçlar arasında belirlenmiş olan bir parkur üzerinde icra edilmektedir. Yarışın icra edildiği parkura bir güvenlik ağı çekiliyor ve drone’lar bu parkur üzerinde yarışıyor. Drone’lar üzerinde bulunan kameralar vasıtasıyla kullanıcılar aracı sanki kendisi kullanıyormuş gibi yönetebiliyor. Yarışmacılar gözlerine takmış oldukları özel gözlükler sayesinde panoramik görüntü alma şansına sahip oluyor. Bu sayede sanki bir helikopter kokpitinden araç yönetiyormuş gibi drone’ları yarıştırabiliyorlar.

Drone’lar Başka Hangi Maksatlarla Kullanılıyorlar?

Bu harika insansız hava araçları günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Bu araçların fiyatları gittikçe düşmekte ve bu sayede birçok kullanıcı tarafından farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Hava fotoğrafçılığı ve video çekimi maksadıyla kullanılan bu araçlar yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu keyifli yarış ile yeni bir kullanım alanı daha ortaya çıkarmış oluyor.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)