SONY Pictures #GOP Tarafından Hacklendi
Henüz Puan Verilmedi

SONY Pictures Bilgisayar Sistemleri #GOP Tarafından Hacklendi:

Gelen son haberlere göre Sony Pictures Entertainment şirketine ait bilgisayar sistemleri Pazartesi günü bilgisayar korsanları tarafından hedef alındığı için kapatılmak zorunda kaldı. Yapılan açıklamalarda Sony Pictures bilgisayarlarının ekranlarında bir kafatası resmi ile uyarı mesajlarının çıktığı ve bu mesajlarda istediklerinin yapılmaması durumunda bilgisayar korsanlarının yapılacaklarının iletildiği bildirildi. Adına Guardians of Peace #GOP (Barış Muhafızları) denen bir bilgisayar korsanı grubu tarafından hacklenen Sony Pictures bilgisayar sistemleri ağı kısa süre içerisinde kullanıma kapatıldı.

Sony Pictures çalışanlarına yaptığı açıklamada hacklenen sistemlerin yeniden eski haline döndürülmesinin 1 gün ile 3 hafta arasında sürebileceğini belirtti. Bu arada bir haber sitesinin iddiasına göre Hacklenen bir bilgisayarın ekran görüntüsünün fotoğrafı da internete sızdırıldı. Geçtiğimiz Ağustos ayında da Sony Playstation ağının hacklendiği haberi ile zor durumda kalan şirket şimdi de bu haberle teknoloji dünyasının dikkatleri üzerine çekti. Bundan 3 yıl önce yine Play Station ağı uğradığı saldırılar nedeniyle bazı kesintiler yaşamış ve bu durum karşısında şirket prestiji oldukça yara almıştı.

Uzmanlar Sony gibi dünya lideri teknoloji şirketlerinin en az yüzde 25’inin bu tip siber saldırılara maruz kaldığını açıklıyor. Büyük teknoloji şirketleri bu tip hacker saldırıları neticesinde hep prestij hemde finansal açıdan kayıplar yaşıyor. Hacked By #GOP mesajı ile Sony Pictures sistemlerini hackleyen siber korsanlar tehdit dolu mesajlarında özel anahtarları, kaynak kodlarını , şifre dosyalarını, şirketin üretim programını ve notları internet ortamında paylaşacaklarını iddia etti.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.