Sonsuzluk işareti (∞) Nasıl Yapılır? Anlamı Nedir?
Henüz Puan Verilmedi

Sonsuzluk işareti ∞ Klavye Kullanılarak Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti () olarak bilinen bu işaret, ingilizcede “Infinity” olarak isimlendirilir. Bu işaret matematik ve fizikte kullanılmaktadır. Bu işaret tanımlanamayan sonsuzluğu ifade etmek amacıyla kullanılır. Sadece matematik ve fizik alanında değil, gündelik hayatta duyguları ifade etmek maksadıyla da kullanılmaktadır. Sekiz rakamının yatık hali olarak çizilen işareti, bilgisayarda klavye kullanarak nasıl yaparsınız?

Sonsuzluk işareti (∞)

Sonsuzluk işareti () bilgisayarda klavye kullanılarak nasıl yapılır? Bunun en basit yolu. Şu anda okumakta olduğunuz yazımızda yer alan işareti kopyalayıp istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bunun dışında nasıl yapabilirim diye merak ediyorsanız işte cevabı;

  • Unicode kodu: U+221E
  • ASCII kodu: 236
  • Alt Tuşu: 8734
  • HTML kod: ∞
  • Entity: ∞
  • LaTeX kodu: \infty

Sonsuzluk işaretinin () yada başka bir işaretin bilgisayarınızın klavyesi ile nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, size basit bir yöntem daha önerebiliriz. Eğer Windows kullanıcısı iseniz, ara bölümüne “Karakter Eşlem” yazıp aratın. Karşınıza çıkan uygulamayı tıklayarak çalıştırın. İşte karşınızda klavye kullanarak yapamadığınız tüm işaretler.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

  1. Figen Sarı Cevapla

    Sonsuzluk işaretinin ne zaman? Kim tarafından ilk olarak kullanildigını bile var mı?

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.