Skype’ı Çökerten Mesaj, Kullanıcıları Zor Durumda Bıraktı
Henüz Puan Verilmedi

Skype Hangi Mesaj Nedeniyle Çöktü?

Skype, çöktü haberi bugün bir anda herkesi şaşkına çevirdi. Dünyanın en popüler sohbet platformu Skype nasıl çöktü peki? Aslında bu soruna neden olan şey oldukça komik. Gelen bilgilere göre “http://:” mesajı sohbet uygulamasına geldiğinde öncelikle bir donma yaşanıyor, sonrasında ise kullanıcı uygulamadan atılıyor. Uygulamanın çökmesine neden olan bu mesajın bugüne kadar neden tespit edilemediği ayrı bir merak konusu oldu.

Skype’ın Çökmesine Neden Olan Mesaj ve Sorunun Çözümü?

Skype‘ın çökmesine neden olan mesaj Android, Windows, iOS ve Mac OS işletim sistemleri çalışan tüm sürümlerde yaşanıyor. Bu konuda gelen haberlere göre çökmenin yaşanmadığı tek sürüm Windows’un dokunmaya duyarlı sürümü. Şirket konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Kullanıcılar uygulamanın çökmesine neden olan mesajı silemiyor. Uygulama kaldırılıp, tekrar kurulsa bile sorunun halen devam ettiği görülüyor. Görünüşe göre bu sorunun çözümü ile ilgili henüz bir gelişme yok. Bilindiği gibi kısa bir süre önce de iPhone’lara gelen arapça mesaj, akıllı telefonların kilitlenmesine (çözümü için tıklayınız) neden olmuştu. Teknoloji ve yazılım devi şirketlerin bu kadar basit nedenlerle çökmesi kaygı verici olarak nitelendiriliyor.

Skype’ın böylesine basit bir mesaj ile çökmesi sizce normal mi? Kendinizi bu tip olaylardan sonra sanal dünyada hala güvende hissediyor musunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.