Skype Açılmıyor, Neden Açılmıyor? Çözümü Var mı?
Henüz Puan Verilmedi

Skype Açılmıyor

Skype açılmıyor, cümlesi bugün herkesin dilinde. Peki neden açılmıyor? Sorunun kaynağı henüz resmi olarak açıklanmış değil. Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve sesli/görüntülü konuşma servisi Skype‘ın resmi twitter hesabından yapılan paylaşıma göre sorun dünya çapında. Ama birçok kullanıcı gün içinde oturum açamayınca Türkiye’de Skype engellendi mi? yoksa diye sormaya başladı. Engelleme gibi bir durum olmadığı şirket tarafından yapılan açıklama ile ortaya çıktı. Ancak bu süre içinde söylentiler de aldı başını gitti. Şu anda konuyla ilgili birçok rivayet var, ancak hiçbiri resmi ağızdan doğrulanmış değil.

YENİ: İlk resmi açıklama akşam saatlerinde geldi. Açıklamaya göz atmak için tıklayınız…

Skype Neden Açılmıyor? Çözümü var mı?

Skype neden açılmıyor? sorusuna net bir yanıt bulunabilmiş değil. Ancak gelen söylentilere göre Microsoft tarafından yapılan bir güncelleme çalışması esnasında yaşanan sorun büyüdü ve dünya çapında Skype‘ın çökmesine neden oldu. Bağlantı sorununun çözümü var mı? peki diye sorabilirsiniz. Çeşitli yöntemler var, ancak cihazınızda yüklü uygulama ile oturum açma şansınız ne yazık ki yok. Çözüm yolu olarak size iki yöntem önerebiliriz. Birincisi web.skype.com adresini kullanarak web tarayıcınız üzerinden oturum açabilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanan milyonlarca kullanıcı sisteme yüklenmiş durumda ve aşırı yük nedeniyle servise bağlanmak oldukça güç gözüküyor. Bir diğer yöntem ise Chrome tarayıcınıza Skype Chrome eklentisi indirip kurarak oturum açmak.

Skype açılmıyor, neden açılmıyor? ve çözümü var mı? gibi sorularınıza yanıt vermeye çalıştık. Ancak yinede oturumunuzu açamadınız muhtemelen. Sizden ricamız. Denediğiniz yöntemleri ve karşılaştığınız durumu bizlerle paylaşmanız. Bunun için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları diğer ziyaretçilerimizin faydalanabilmesi için yayınlanmaktadır. Paylaşımlarınız bizim için oldukça değerlidir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.