Henüz Puan Verilmedi

Siri Türkçe Oldu, Peki Siri Türkçe Nasıl Yapılır?

Siri Türkçe sürümü geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Bu haber birçok Apple kullanıcısını memnun etti. Siri hakkında bilgi sahibi olan kullanıcılar bu gelişmeye oldukça sevinirken, uygulamanın ne olduğunu bilmeyenler için pek de değişen bir şey olmadı diyebiliriz. Siri nedir? sorusuna yanıt vererek yazımıza devam edersek sanırım daha faydalı olabiliriz. Bu soruya verilecek en kısa ve net cevap “iOS işletim sistemlerinde yüklü olan ve konuşarak iletişim kurabildiğiniz yapay zeka pırıltısı taşıyan bir sanal asistan” olacaktır. Onunla konuşarak mesaj yazdırmanız, hava durumu hakkında bilgi almanız, telefon ile arama yapmanız mümkün. Yakın bir zamana kadar Türkçe dil desteği olmayan uygulamanın geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS güncellemesi sayesinde artık dilimizi konuşmaya ve anlamaya başladığını duymak sevindirici. Sayfamızda yer alan Siri Türkçe olarak nasıl kullanılır ve yapılır videolarını izleyerek sizde iOS işletim sistemli cihazınızı asistan desteği ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Siri Türkçe Nasıl Kullanılır?

Siri Türkçe oldu, ancak onu nasıl kullanabilirim diye merak ediyorsanız, bu oldukça basit. Öncelikle sahip olduğunuz cihazın (iPhone, iPad, vs.) iOS 8.3 2. beta güncellemesini yapmanız gerekmektedir. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra artık sizde sanal asistanı kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı devreye almak için Ayarlar > Genel > Siri menüsüne girmeniz gerekiyor. Buraya giriş yaptıktan sonra ekranın en üstünde bulunan anahtarı yeşil duruma (Aç) almalısınız. Bu ayarı gerçekleştirdikten sonra dil ayarı için aynı ekranda bulunan bölümden Dil’i Türkçe olarak seçiniz. Evet artık sizde dilediğiniz gibi uygulamanın Türkçe sürümünü kullanabilirsiniz. Siri‘yi kullanabilmeniz için ilk yöntem Ana Ekran düğmesine parmağınızı basılı tutmak. Diğer yöntem ise Ayarlar > Genel > Siri > İzin Ver:Hey Siri” seçeneğiniz aktif hale getirmek. Ancak burada unutmamanız gereken en önemli nokta “Hey Siri” diyerek uygulamayı çalıştırabilmeniz için cihazınızın şarj kablosunun takılı olması gerekiyor. Aksi halde size yanıt vermiyor.

Siri Türkçe sürümü ile ilgili detaylı bilgi almak için sayfamızda yer alan video anlatımları izleyebilirsiniz. Uygulama ile ilgili fikirlerinizi paylaşmak için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak yayınlanacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.