SIM Kartınız 4.5G Uyumlu mu? Kontrol Edin!
Henüz Puan Verilmedi

SIM Kart 4.5G Uyumlu Değilse Ne Yapılacak?

SIM kart 4.5G‘ye uygun mu? Bu da nereden çıktı demeyin. Çünkü, yeni yapılan ihale sayesinde hızlı mobil interneti kullanabilmemiz için uyumlu cihaza sahip olmamız gerektiği gibi aynı zamanda 4.5G uyumlu SIM kart ihtiyacı da var. Peki bu sorun nasıl aşılacak? Cevap basit, biz kullanıcılara SIM kart bedeli ödeterek. GSM operatörleri Turkcell, Avea ve Vodafone bu konu ile ilgili çeşitli bilgilendirmeler yaptı. Bu bilgilendirmelere göre bazı operatörler diğerlerine göre biraz daha hazırlıklı gözüküyor. İşte 3 GSM operatörünün yeni nesil mobil hızlı internet ile ilgili çalışmaları;

turkcell, 4.5g SIM kart uyumlu mu? kontrol, bilgiversin.com

TURKCELL 4.5G SIM Kart Uyum Kontrolü

Turkcell SIM Kart 4.5G Uyum Kontrolü

Turkcell hattı olan kullanıcılar, 4.5G SIM kart uyumu kontrolü yapabilmek için, özel olarak hazırlanmış web sayfasını kullanabilirler. Aboneler, telefon numaralarını ve şifrelerini girerek SIM kartlarını değiştirip değiştirmemesi gerektiğini kolaylıkla öğrenebiliyor. Şirket bir süredir abonelerine zaten 4.5G uyumlu kartlar vermektedir. Sizin sahip olduğunuz kartın uyumlu olup olmadığını öğrenmek için Turkcell tarafından hazırlanmış olan web sayfasını kullanabilirsiniz. Turkcell’de SIM kart değişim ücreti olarak 19 TL (31 Mart 2016 tarihine kadar ücretsiz SIM kartı değişimi yapılmaktadır) alınmaktadır.

Türk Telekom (Avea) SIM Kart 4.5G Uyum Kontrolü

AVEA (Türk Telekom) hattı olan kullanıcılar, 4.5G SIM kart uyumu kontrolü yapabilmek için, bayilere giderek bizzat öğrenebilir ya da “4.5G HAZIR” yazıp 5555’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Web sitesi üzerinden uyumluluk kontrolü yapmak istiyorsanız http://4nokta5g.com/#hazir-misiniz adresine giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre son bir ayda bazı kampanyalar çerçevesinde abonelere verilen kartların uyumlu olduğu söylense de büyük ölçüde kart değişimine gidileceği anlaşılmaktadır. AVEA’da kart değişim ücreti olarak 8 TL (Kampanya kapsamında ilk etapta ücretsiz SIM kartı değişimi yapılmaktadır) alınmaktadır.

Vodafone SIM Kart 4.5G Uyum Kontrolü

Vodafone hattı olan kullanıcılar, 4.5G SIM kart uyumu kontrolü yapabilmek için, özel olarak hazırlanmış web sayfasını kullanabilirler. Ancak bu kontrolü yapmak için aslında web sayfasına girmenize pek de ihtiyaç yok. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre üstünde 3G yazan 3G uyumlu (64KB, 128KB, 512KB) SIM kartlarının 4.5G için de uyumlu olduğu vurgulandı. Bu konuda en hazırlıklı operatör olduğu anlaşılan Vodafone, 2009 senesinden beri abonelerine uyumlu kartlar vermektedir. Vodafone’da SIM kart değişim ücreti olarak 15 TL (Vodafone’da kampanya kapsamında ve belirli şartlar altında ücretsiz değişim yapmaktadır. Detaylar için…) alınmaktadır.

SIM kartınızın 4.5G‘ye uygun olup olmadığınızı öğrendikten sonra hangi telefonların 4.5G uyumlu olduğunu da öğrenmek ister misiniz? Uyumluluk ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.