Henüz Puan Verilmedi

Silahlı Drone Kullanmak Amerika’da Artık Yasal

Silahlı drone, kullanımına izin veren yasa değişikliği ABD’nin Kuzey Dakota eyaletinde kabul edildi. Bu değişiklik sayesinde ABD’de ilk kez silahlı drone kullanımı yasal olarak başlamış olacak. Yasa göre drone‘lara (İnsansız Hava Aracı) monte edilecek olan silahların öldürücü olmayan modellerden seçilmesi ve aynı zamanda kullanım için önceden arama izni çıkarılması gerekecek.

Silahlı Drone’larda Ne Tip Silahlar Kullanılacak?

Silahlı drone kullanımına yönelik izin ABD’nin Kuzey Dakota eyaletinden geldi. Bu izne göre insansız hava araçlarında öldürücü etki taşımayan silahlar kullanılacak. ABD’li polisler tarafından sıklıkla kullanılan ve zaman zaman ölümlere neden de olan Taser adlı elektro şok cihazı bu kapsama giriyor. Taser adlı elektro şok cihazı bu yıl onlarca kişinin ölmesine sebep olmuştu. Geçtiğimiz aylarda YouTube’a yüklenen bir videoda üzerine tabanca monte edilmiş bir insansız hava aracı, tüm dünya tarafından endişeyle izlendi. Sayfamızda da paylaşılan bu videoda drone’ların bu maksatla kullanıldığında ne kadar tehlikeli olabileceği açıkça görülüyor.

Silahlı drone, kullanımı ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bunun için sayfamızın alt bölümünde yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.