Henüz Puan Verilmedi

Internet Üzerinden SGK Sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır:

15 Aralık 2011 itibariyle isteyen vatandaşlar internet üzerinden herhangi bir şifre / parola kullanmaksızın TC Kimlik Numarası ile SGK Sorgulama / SSK Hizmet Dökümü yapabilmektedir. E-Devlet şifresi olmayan vatandaşların faydalanabilmesi maksadıyla hayata geçirilmiş olan bu basit web uygulaması sayesinde artık SSK Hizmet Dökümü, SGK Sorgulama işlemleri yapmak oldukça kolaydır, sadece tc kimlik numarası kullanmanız yeterli olacaktır. Yukarıda yer alan video ile SGK Sorgulama / SSK Hizmet dökümü alma işleminin nasıl gerçekleştirildiği anlatılmıştır. Bu sorgulama işlemi için Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanan ve işletilmekte olan https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresli “e-Hizmetler Giriş Ekranı” haricinde başka bir web adresini kullanmayınız. Sorgulama işlemini gerçekleştirirken web tarayıcınızdaki adres satırını mutlaka kontrol ediniz.

e-Hizmetler Giriş Ekranı ile SGK Sorgulama / SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır:

sgk-sorgulama-ssk-hizmet-dökümü-Bilgiversin.com

SGK Sorgulama / SSK Hizmet Dökümü

SGK Hizmet Dökümü TC ile internet üzerinden alabilmek için öncelikle web tarayıcınızın adres satırına https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresini yazarak “e-Hizmetler Giriş Ekranı” sayfasına giriş yapınız. Bu sayfa üzerinden SGK Sorgulama / SSK Hizmet Dökümü alabilmeniz için 2 seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanabileceği T.C. linki diğeri ise Yabancıların giriş yapabileceği YABANCI linkidir. T.C. vatandaşları T.C. linkini tıkladıktan sonra karşılarına çıkan forma nüfus cüzdanlarında yer alan bilgilerden T.C. Kimlik Numarası, il, Doğum Yılı, Cilt Numarası bilgilerini girdikten sonra ekranda görmüş oldukları Güvenlik Kodunu da yazarak “Bilgileri Sorgula” butonuna basması gerekmektedir. Bilgilerinizin doğru olması durumunda başarılı bir şekilde giriş işlemi gerçekleştirilir. Giriş işlemi başarıyla gerçekleştirildikten sonra yukarıda yer alan ekran görüntüsünde olduğu gibi 4A (SSK) Hizmet Bilgisi linki tıklanarak SSK Hizmet Dökümü sağlanmış olacaktır. Hizmet dökümü bilgileri arasında Adı Soyadı, işyeri Numarası, il/şube, Dönem/Ay ve Belge Kodu bilgisi yer almaktadır.

sgk-sorgulama-ssk-hizmet-dokumu-yabanci-BilgiVersin.com

Yabancılar için SGK Sorgulama / SSK Hizmet Dökümü

Yabancıların erişimi için tasarlanmış olan sayfaya erişmek için “e-Hizmetler Giriş Ekranı” sayfasında bulunan YABANCI butonu tıklanması gerekmektedir. Bu buton tıklanarak erişilecek sayfa ile yukarıda görülen “Kişi Bilgisi Sorgulama” ekranına ulaşılır. Bu ekranda yer alan formda bulunan T.C. Kimlik Numarası (Türkiye’de 6 aydan daha uzun bir süre ikamet eden yabancılara T.C. Kimlik Numarası verilmektedir), ikamet tezkere no, doğum yılı, güvenlik kodu bilgileri doldurularak “Bilgileri Sorgula” butonuna tıklanır. Doğru bilgilerin girilmesi durumunda SGK Sorgulama / SSK Hizmet Dökümü işlemi gerçekleştirilir.

e-Devlet (turkiye.gov.tr) Üzerinden 4A (SSK) Hizmet Dökümü Almak:

e-devlet-sgk-ssk-4A-hizmet-dökümü-BilgiVersin.com

e-Devlet (turkiye.gov.tr) Üzerinden 4A (SSK) Hizmet Dökümü Almak

E-Devlet üzerinden 4A (SSK) Hizmet Dökümü almak için öncelikle bir e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. e-devlet şifrelerini PTT şubesinden alabilirsiniz. E-Devlet şifresi sahibi olduktan sonra turkiye.gov.tr adresinden yapacağınız giriş ile Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri sayfasından 4A Hizmet Dökümü linkini tıklamanız yeterli olacaktır. E-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar SGK Sorgulama / SSK Hizmet Dökümü alabilmek için sayfanın üst kısmında açıklanan tc kimlik numarası ile işlem yapabileceğiniz sayfadan faydalanması gerekmektedir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 1 yorum var.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.