Henüz Puan Verilmedi

Sesame Phone ile Cep Telefonunu Ekrana Dokunmadan Kullanmak Mümkün

Sesame Phone projesi, sahip olduğunuz akıllı telefonun ekranına dokunmadan tüm özelliklerini tam olarak kullanabilmeniz olarak özetlenebilir. Uzunca bir süredir üzerinden çalışılan projenin geldiği nokta oldukça tatmin edici. Hem ses ile hemde baş hareketleri ile kontrol edilen telefon özellikle engelli cep telefonu kullanıcıları için büyük kolaylık sağlayacak.

Sesame Phone Nasıl Çalışıyor?

Sesame Phone projesi hayata geçirilirken araştırmacılar android işletim sistemi ile çalışmışlar. Temel olarak ses ve hareket yakalayan bir yazılım ile geliştirilen bu uygulama ellerini kullanamayan, kişiler için biçilmiş kaftan. Projenin mimarı İsrail’li felçli bir araştırmacı. Telefonun ön yüzünde bulunan kamera ile kafa hareketlerini yakalayan Sesame Phone, ekran üzerinde kullanılan bir cursor aracılığı ile size hangi noktaya odaklandığınızı da gösteriyor. Buna ilave olarak bazı sesli komutla ile de kontrol edilebilen telefonu açmak için “Open Sesame” kapatmak için ise “Close Sesame” demeniz yeterli. Dünyaca bilinen Alibaba masalındaki o meşhur “açıl susam açıl” lafından yola çıkarak isim verilen projenin başarıya ulaşması özellikle engelliler için önem arz etmektedir.

Sesame Phone demo videosu ve diğer özellikleri ile ilgili tanıtım videolarını sayfamızda izleyebilirsiniz. Projenin YouTube üzerinde oluşturulan kanalında yayınlanan diğer tüm videolarını izlemek için tıklayınız. Bu proje ile ilgili fikirlerinizi ve merak ettiğiniz hususları sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.