4.33/5 (3)

Şeker Ölçüm Cihazı, FreeStyle Libre

Şeker ölçüm cihazı FreeStyle Libre, diyabetliler için sürekli ihtiyaç duyulan glukoz ölçümünü oldukça basit bir hale getiriyor. Bilindiği gibi şeker hastaları gün içerisinde zaman zaman glukoz düzeylerini ölçmek isterler. Bu amaçla satılmakta olan ürünlerin ortak özelliği ise parmaktan alınan kan numunesi ile ölçüm yapmaktır. Ancak bu yöntem ile ölçüm yapmak her zaman mümkün olmamaktadır. İşte, okulda, seyahatte yada tatildeyken olur olmaz bir zamanda glukoz ölçümü yapmak bu tip cihazlarla oldukça zordur. Abbott tarafından geliştirilen FreeStyle Libre adlı şeker ölçüm cihazı, teknolojiyi kullanarak her an ölçüm yapabilmenizi sağlayacak. Diyabetli kişinin bizzat kendisi tarafından kola takılan bir sensör yardımıyla her an şeker ölçümü yapmak mümkün.

şeker ölçüm cihazı, freestyle libre, satış fiyatı, nasıl kullanılır, abbot türkiye, bilgiversin.com

Şeker Ölçüm Cihazı, FreeStyle Libre

Şeker Ölçüm Cihazı FreeStyle Libre Nasıl Kullanılır?

Şeker ölçüm cihazı teknolojisinde gelinen son nokta olan FreeStyle Libre, kullanımı oldukça basit olan bir cihazdır. Sayfamızın üst bölümünde yer alan tanıtım videosunda bu cihazın nasıl kullanıldığına ilişkin detaylı bir tanıtım videosu da yer almaktadır. Bu cihazı kullanmak için öncelikle, cihazın kutusu içinden çıkan sensörü kolumuza yapıştırmamız gerekmektedir. Bu işlem için kutuda yer alan aparat kullanılmaktadır. Aparat yardımıyla kola yapıştırılan sensör 14 gün süreyle kolumuzda kalmaktadır. Oldukça dayanıklı olan sensör ile spor yapmak, yüzmek yada banyo yapmak mümkün. 14 gün sonra kolunuzdaki sensörü yenisiyle değiştirmeniz gerekmektedir. FreeStyle Libre adlı şeker ölçüm cihazı, kolda yer alan bu sensör yardımıyla her an şeker ölçümü yapabilmektedir.

Şeker Ölçüm Cihazı FreeStyle Libre’nin Fiyatı Nedir? Türkiye’de Satışı Var mı?

Şeker ölçüm cihazı olarak kullanılan FreeStyle Libre, yaklaşık olarak 170 Euro’dan Avrupa’da satışa sunulmuş durumdadır. Türkiye‘de henüz satışa sunulmamış olan şeker ölçüm cihazı, genellikle Avrupa’dan getirilmektedir. Cihazı satın aldığınızda kutunun içinden 2 adet sensor çıkmaktadır. Her biri en fazla 14 gün kullanılan bu sensörlerin yenisi ise yaklaşık 60 Euro’dan satılmaktadır. FreeStyle Libre‘nin Türkiye‘de satışa sunulup sunulmayacağı yönünde henüz bir açıklama bulunmamaktadır. Abbott Türkiye web sitesinde yer alan diyabet ürünleri bölümü incelendiğinde bu cihazın yer almadığı görülmektedir.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 16 yorum var.

 1. Birol Cevapla

  Merhaba, Freestyle libre artik Turkiyedede satiliyor libresensor.com dan alabilirsiniz.

 2. Seda Cevapla

  Selamlar,
  Artık freestyle libre ürünü temin eden bir şirket var Türkiye ‘de freestylelibretr.com

 3. Ümit Cevapla

  sayın Şengül arslan İngiltereden al üyeliğim bulunmaktadır nasıl tedarik edeceğimi bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim

 4. Harun Küklü Cevapla

  Öncelikle herkese gecmis olsun,ürün gercekten pahali,umarim ssk karsilar var ve bu acilardan ve zorluklardam kurtulmus oluruz.
  Yalniz parmaktan kan aldigimiz zaman,parmagin tam ortasindam degilde,parmagim yan tarafindan delerseniz,parmakta iz kalmiyor.Herkese gecmis olsun

 5. Şengül Arslan Cevapla

  Aynı ürünü ingilteredenal.com aracılığı ile aldım çok memnunum ve sensör sıkıntısı olmuyor herzaman tedarik edilebiliyor tavsiye ederim.Teşekkürler.

  • Burcu Cevapla

   Merhaba, Nasıl satın aldınız bu siteden? Yardımcı olabilirseniz çok Mutlu olurum. Teşekkürler

 6. Nurten Cevapla

  Gercekten dogrulugu varsa turkiyede olmasi gereken bi cihaz cocuklarimiz en azindan aci cekmeden olcum yapabilirler ama fiyati gercekten normal bi aileyi zorlanacak sekilde lutfen devlet bu ise el koysun sgk karsilasin

 7. emine Cevapla

  Nolur bizde zor durumdayız devletin karşıladıgı olsun cocukların canları yanmasın

 8. Erdal demir Cevapla

  Bir kısmını hasta bir kismini karsilasin Türkiye de bu urune ihtiyac var. küçük çocukların özellikle ihtiyacı var

 9. burak Cevapla

  telefona aplikasyon yükleniyo onla mı bakılıo yoksa fotodaki gibi cebimizde yine extra bişey mi tasycaz

 10. Tuncer Yavuz Cevapla

  Benim 6 yaşındaki torunumda şeker hastası bizde almak istiyoruruz hi olmasa parmaklarının delinmesinden kurtuluruz. Bir de SGK karşılarsa muhteşem olur.

 11. Nezahat Ulusoy Cevapla

  Ben de almak istiyorum iki hafta parmaklarımızın delinmesinden kurtuluruz. Bir de SGK karşılarsa muhteşem olur.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.