SECOM Özel Güvenlik İçin Otonom Drone Geliştirdi
Henüz Puan Verilmedi

Japon SECOM Dünyanın İlk Otonom Drone’unu Geliştirdi

Japonya merkezli SECOM, dünyanın ilk otonom drone‘unu geliştirdi. Drone dünyasına her geçen gün neredeyse yeni bir ürün eklense de, hepsi aynı ilgiyi çekemiyor. Ancak Japon şirket tarafından geliştirilen yeni güvenlik aracı dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bu hava aracını diğerlerinden ayıran en temel özellik otonom bir araç olması. Güvenlik maksadıyla kullanılacak olan hava aracı üzeri de bulunan aydınlatma sistemi ve gelişmiş kamerasıyla adeta bir güvenlik görevlisi gibi çalışacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir tanıtım toplantısı ile duyurulan ürün kurumsal şirketler tarafından özel güvenlik maksadıyla kullanılabilecek.

SECOM Otonom Drone Özellikleri ve Fiyatı Nasıl?

SECOM tarafından geliştirilen otonom drone, özellikle geniş bir alana yayılan şirketlerin özel güvenliğini sağlamak için kullanılacak. Bu hava aracı sayesinde belirlenen alana giren araç yada kişiler otomatikman takip edilecek. Araçların plakası yada kişilerin eşgali ile ilgili bilgiler belirlenen acil durum merkezine kolaylıkla iletilebilecek. Bu hava aracı sayesinde şirketler güvenlik kamerası sistemi kurmak zorunda kalmayacak. Tehdit içeren noktaya saatte 10 km hızla hareket edecek bu güvenlik aracı, bölgeden aldığı görüntüleri analiz ederek gerekli uyarıları otomatikman yapacak.

  • Boyutlar: Derinlik 570 mm, yükseklik 225 mm, genişlik 570 mm (çapraz 685 mm)
  • Ağırlık: 2.2 kg (Pil Dahil)
  • Uçuş Hızı: Saatte 10 km
  • Uçuş Yüksekliği: 3 – 5 m

SECOM tarafından geliştirilen otonom drone‘un fiyatı biraz pahalı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu hava aracını ve kontrol merkezini satın almak için 6,620 $ gözden çıkarmanız gerekiyor. Ayrıca 41 $’lık bir aylık ücret de talep ediliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için kaynak linkine göz atabilirsiniz.

Kaynak (Google Tercüme)

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.