Sandık Takip Sistemi ile Hangi Sandıktan Ne Kadar Oy Çıktı?
Henüz Puan Verilmedi

Hangi Sandıktan Ne Kadar Oy Çıktı?

Hangi sandıktan ne kadar oy çıktığını öğrenmek için kullanabileceğiniz 2 farklı sandık takip sistemi vatandaşların kullanımına sunuldu. Seçimlerin ardından seçmenler, hangi sandıkta ne kadar oy çıktığını kolaylıkla öğrenebilecek.

sandık takip sistemi, cumhuriyet halk partisi, chp, hangi sandıktan hangi partiye ne kadar oy çıktı? bilgiversin.com

Sandık Takip Sistemi – Hangi sandıktan hangi partiye ne kadar oy çıktı?

Sandık Takip Sistemi ile Sandıktan Çıkan Oy Sayısını Öğren

Sandık Takip Sistemi ile sandıktan hangi parti için ne kadar oy çıktığını öğrenmek mümkün. CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) tarafından işletilmekte olan bu sistemi kullanabilirsiniz. Seçim yasaklarının sona ermesinin ardından devreye alınacak sistemi kullanabilmek için iki farklı yöntem kullanılıyor. Bunlardan ilki oy kullandığınız sandık için sorgulama diğeri ise herhangi bir sandık sorgulama. Oy kullandığınız sandıkta sorgulama yapmak için TC Kimlik Numaranızı girmeniz yeterli. Diğer sandıklarda sorgulama yapmak için il, ilçe ve sandık numarasını girmeniz gerekiyor.

sandık sonucu kontrol sistemi, e-parti, oy kullandığım sandıktan hangi parti çıktı? bilgiversin.com

Sandık Sonucu Kontrol Sistemi – Oy kullandığım sandıktan hangi parti çıktı?

Sandık Sonucu Kontrol Sistemi ile Sandıktan Çıkan Oy Sayısını Öğren

Sandık Sonucu Kontrol Sistemi ise Elektronik Demokrasi Partisi tarafından işletilmektedir. Bu sistem de aynı CHP’nin sorgulama sistemine benzer şekilde çalışmaktadır. Ancak bu sorgulama sisteminde TC Kimlik Numaranız ile sorgulama imkanı bulunmuyor. Sorgulama yapabilmek için il, ilçe ve sandık numarası bilgisini girmeniz gerekmektedir.

Sandık Takip Sistemi ve Sandık Sonucu Kontrol Sistemi doğruluğunu kontrol etmek için Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan resmi açıklamayı da takip etmenizi öneririz. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bundan önceki seçimlerde, bu sistemler sayesinde Türkiye’deki birçok seçmen sandıklardaki oy dağılımını hızlı bir şekilde öğrendi. Konuyla ilgili görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları altta yer alan yorum formunu kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.