Sandık Evet, Hayır Sorgulama, Referandumda Kaç Oy Çıktı
Henüz Puan Verilmedi

sandık evet, hayır sorgulama. 16 Nisan 2017 Referandumda hangi sandıktan kaç evet kaç hayır çıktı? bilgiversin.com

Sandık evet hayır sorgulama. 16 Nisan 2017 anayasa değişikliği halkoylamasında / referandumda hangi sandıkta ne kadar oy çıktı?

Evet, hayır sorgulaması yapmak ve hangi sandıktan ne kadar oy çıktığını öğrenmek mi istiyorsunuz? 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan anayasa değişikliği halkoylamasında / referandumda oy kullanıdığınız sandıktan kaç evet, kaç hayır çıktığını öğrenmek için siyasi partilerin hazırlamış olduğu sandık takip sistemi uygulamalarından faydalanabilirsiniz. CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) tarafından hazırlanmış olan STS sistemine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hangi Sandıktan Kaç Evet, Kaç Hayır Oyu Çıktı? Referandumda Oy Kullandığım Sandıkta Oranlar Nedir?

Hangi sandıkta kaç evet kaç hayır çıktığını öğrenmek için yukarıda linkini paylaşmış olduğumuz sandık takip sistemini kullanabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için http://sts.chp.org.tr adresini kullanabilirsiniz. Sonuçları öğrenmenin iki yöntemi var. Bu yöntemlerden ilki kendi oy kullandığınız sandıkta sonuç nedir? Bunu öğrenmek için ana ekrandaki “Oy Kullandığınız Sandık” seçeneğini tıklayınız. Ardından TC kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu girerek sorgula düğmesini tıklayınız. Girdiğiniz bilgiler doğru ise oy kullanmış olduğunuz sandıktaki kayıtlı seçmen sayısı, oy kullanan seçmen sayısı, evethayır oylarının sayısını öğrenebilirsiniz.

Hangi ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Diyarbakır, Bursa,……., vb.) hangi ilçede, hangi sandıkta kaç oy kullanıdığını ve EvetHayır oylarının oranını merak ediyorsanız, ana ekrandaki “Yurtiçi Sandık” seçeneğini tıklayınız. Sonra sırasıyla İl, ilçe ve sandık numarası bilgisini girin ve sorgula düğmesini tıklayınız. Bu sistem ile açıklanan oranlar resmi sonuçlar değildir. Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayınlanacak olan resmi sonuçlar https://sonuc.ysk.gov.tr/ adresinden 18 Nisan 2017 tarihinden itibaren erişime açılacaktır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.