Henüz Puan Verilmedi

Samsung Galaxy Note 5 Kalem (S Pen) Ters Takıldığında Nasıl Çıkartılıyor?

Samsung Galaxy Note 5 kalem (S Pen) sorunları kullanıcıların canını sıkıyor. Oldukça fonksiyonel özellikler sunan kalem yarattığı sorunlar ile de adından söz ettiriyor. Cihazın alt tarafında yer alan hazneye yerleştirilen kalemi ihtiyaç duyduğunuzda yuvasından çıkartarak kolayca kullanabiliyorsunuz. Ancak bazı kullanıcılar işleri bittikten sonra yanlışlıkla kalemi bu yuvaya ters olarak soktuğunda çok büyük bir sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Telefonun içinde yer alan bir sensör ters olarak sokulan kalemin (S Pen) çıkmasını engelliyor. Kalemi çıkarmak için zorladığınızda ise bu sensörü kırarak cihaza zarar veriyorsunuz. Samsung, tasarımda yaptığı değişiklikler ile yeni satışa sunduğu cihazlarda bu sorunu çözdü. Ancak eski cihazlarda bu sorunla her an karşılaşabilirsiniz. Peki bu sorunu cihazı servise göndermeden ve telefonun içini açmadan nasıl çözebilirsiniz? Aslında bu sorunu çözmek çok basit. Yukarıda  yer alan videoda Samsung Galaxy Note 5‘te ters sokulan kalemin nasıl kolayca çıkartıldığı anlatılmaktadır. Şerit şeklinde ince uzun bir kağıdı kalemin hemen yanından hazneye ittirerek sensörün zarar görmesini engeller ve böylece kalemi kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 5 Kalem (S Pen) Çalışmıyor / Geç Algılıyor

Samsung Galaxy Note 5 kalem sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Popüler forumlarda kalem yuvasından çıkartıldıktan sonra telefon tarafından geç algılandığı ve geç tepki verdiği vurgulanıyor. Bu konuyla ilgili bir kullanıcı YouTube’a bir de video yüklemiş. Videodan da anlaşılacağı gibi kullanıcılar kalemin geç algılanmasından yada çalışmadığından şikayetçi. Forumlarda bu sorunun çözümüne ilişkin çeşitli öneriler de mevcut. Güç tasarrufu modunun kapatılması ve cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesi tavsiyeler arasında. Ancak bu öneriler de sorunun çözümüne katkı sağlamamış. Görünüşe göre bu sorunla karşı karşıya kalan kullanıcıların cihazı garanti kapsamında onarıma göndermekten başka çaresi yok gibi gözüküyor. Garantisi bitmiş cihazlar için ise kullanıcıların başı biraz ağrıyacak gibi.

Samsung Galaxy Note 5 kalem sorunları yaşayan kullanıcılar altta yer alan yorum formunu kullanarak bize deneyimlerini iletebilirler. Ziyaretçilerimiz, yaşadıklarını sorunları ve çözüm yöntemlerini bu platformdan birbirleriyle paylaşarak birbirlerine yardımcı olabilir.

Kaynak 1, Kaynak 2

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.