Henüz Puan Verilmedi

Samsung, Oculus’dan Aldığı Güçle Gear VR ile Sanal Gerçeklik Dünyasına Girdi:

Sanal gerçeklik donanımı üretiminde lider şirketlerden biri olan Oculus VR sahip olduğu tecrübeyi Samsung ile paylaşarak yeni bir sanal gerçeklik donanımı ortaya çıkardı. Bu donanım mobil cihazla kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Samsung ve Oculus VR tarafından yapılan açıklamaya göre bu yeni cihazın adı Gear VR. Gear VR yenilikçi teknolojisi ile mobil cihaz dünyasına yeni bir boyut katacak gibi gözüküyor. Gear VR‘ı diğer sanal gerçeklik headset’lerinden ayıran en temel özellik, ekran olarak bir Galaxy Note 4 kullanıyor olması.

Gear VR‘ı kullanmak için öncelikle bir Galaxy Note 4  sahibi olmanız gerekiyor tabiki. Sanal gerçeklik headsetinin ön tarafında bulunan yuvaya yerleştirilen Galaxy Note 4 özel olarak üretilmiş lensler sayesinde sanal gerçeklik duygusu veriyor. Bu donanım içerisine monte edildikten sonra Galaxy Note 4 ekranı 3D monitörlerde olduğu gibi iki resim vermeye başlıyor. Headset içinde yer alan lensler bu ikiye bölünmüş resmi belli bir açıyla göze yansıtarak harika bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatıyor.

samsung gear vr oculus BilgiVersin.com

Samsung Gear VR

Sanal Gerçeklik Mobil Teknolojisi ile Buluştu:

Oculus VR ve Samsung bu projeye ilk başlarda bir deney olarak baktıklarını sonrasında ise ortaya çıkan bu harika ürünü duyurmaktan büyük bir heyecan duyduklarını açıkladılar. Galaxy Note 4’ün hızlı işlemcisi ve kaliteli ekranı bu ürünün geldiği noktaya etkisi oldukça fazla. Gear VR içerisine monte edilen Galaxy Note 4’e yüklenen Oculus yazılımı sayesinde Headset’i çıkarmadan uygulamalar arasında geçiş yapmak oldukça basit.

Gear VR‘ı yenilikçi ürün olarak tanımlayan ikili, gelecekte son kullanıcı deneyimleri neticesinde ortaya çıkan geri beslemeler ile daha başarılı bir ürün ortaya koyacaklarını belirtmektedir. Samsung tarafından yapılan Unpacked 2014 etkinliğinde görücüye çıkan Gear VR 96 derecelik bir görüş açısı sağlıyor. Sağladığı bu görüş açısı ile yaklaşık 175″ ölçüsünde bir ekrana denk gelen cihaz oldukça başarılı bir performans ortaya koyuyor. Donanımın en güzel özelliklerinden biride cihazın arkasından adeta fışkıran bir kablo karmaşasının olmaması. Bir Galaxy Note 4 ve bir Gear VR sanal gerçeklik keyfi yaşamaya yetiyor.

Samsung Gear VR ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için Samsung Gear VR sayfasını inceleyebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.