Henüz Puan Verilmedi

Samsung Galaxy S7 Özellikleri Hakkında Söylentiler

Samsung Galaxy S7 özellikleri ile ilgili her geçen gün yeni bir söylenti daha geliyor. Ancak tahmin edeceğiniz gibi bu söylentilerin birçoğu gerçek değil. Kısa bir süre önce akıllı telefonlar hakkındaki tutarlı haberleri ile dikkat çeken phonearena.com, Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S7 hakkındaki 7 önemli söylentiyi bir rapor halinde yayınladı. Gelen bilgilere göre yeni telefon 2016 yılının Ocak yada Şubat aylarında tanıtılabilir. Tanıtım için belirlenen tarih yaklaştıkça Samsung Galaxy S7 özellikleri ile ilgili söylentiler elbette de artacak. Bilgi kirliliği yaşanmadan biz söylentileri sizlerle paylaşalım.

samsung galaxy s7, özellikleri, 7 söylenti, bilgiversin.com

Samsung Galaxy S7 Hakkında 7 Önemli Söylenti

Samsung Galaxy S7 Söylentileri

Magnezyum Alaşımlı Kasa:

Samsung Galaxy S7‘de magnezyum alaşımlı bir kasa kullanılacağına dair önemli duyumlar var. Bu haberler eğer doğru çıkarsa yeni telefon daha hafif ve dayanıklı olabilir.

Daha Büyük Ekran:

Bir diğer söylenti de telefonda kullanılacak ekranla ilgili. Söylentilere göre telefonun ekranı 5.2″ büyüklüğünde olacak. Tek tarafı kavisli olan farklı bir ekran tipi ile de satışa sunulması beklenen Galaxy S7‘de 5.7″ lik kavisli bir ekran kullanılabilir.

Daha Güçlü Chipset / İşlemci:

Samsung Galaxy S7‘de daha güçlü bir chipset ve işlemci kullanılacak. Yeni bir telefondan beklenen en temel gelişme elbette ki işlemcisindeki hız artışı olacaktır. Gelen haberlere göre yeni amiral gemisinde Exynos 8890 yada Snapdragon 820 chipseti kullanılacak. 14nm teknolojisi ile üretilen bu chipsetler daha düşük güç gereksinimi ve daha yüksek hızda çalışmaları ile ün yapmış durumda.

Yüksek Çözünürlükte Kamera:

Samsung, Galaxy S7’nin kamerası hakkında oldukça güçlü bir söylenti geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti zaten. Şirket patentini aldığı BRITECELL teknolojisini yeni telefonunda kullanacak. Telefonlarında genellikle ISOCELL teknolojisi kullanan SamsungGalaxy S7‘de daha fazla ışık ve daha fazla piksel yoğunluğu sunmayı hedefliyor.

Yüksek Kalite Ses Çıkışı:

Samsung Galaxy S7‘de öne çıkacak bir diğer özellik de ses kalitesi olacak. Bu gelişme özellikle cep telefonu ile müzik dinlemeyi seven gençler arasında büyük sevinç yaratacak. Telefonda ESS Technology tarafından üretilen yeni bir ses çipi kullanılacak. Yani, yeni amiral gemisinde daha önce duymadığımız bir ses kalitesi ile karşılaşabiliriz.

3D Dokunma Özelliği:

3D dokunma özelliği bilindiği gibi iPhone 6s ve 6s Plus’da kullanıldı. Samsung‘un yeni amiral gemisinde Synaptics tarafından geliştirilen ClearForce adı verilen 3D touch teknolojisi kullanılabilir. Bu özellikle ilgili sayfamızın üst bölümünde detaylı bir video görüntüsü yer almaktadır.

USB Type-C Konnektör:

Samsung Galaxy S7 özellikleri ile ilgili son ve en güçlü söylentilerden biri de kullanılacak olan USB standardı. Yeni telefon daha hızlı dosya transferi ve daha yüksek güç verim sağlayan USB Type-C konnektörü ile gelebilir.

Samsung Galaxy S7 özellikleri ile ilgili bu söylentiler elbette ki resmi bilgiler değil. 2016 yılının başlarında telefonun özelliklerini hep beraber görmüş olacağız. Bu süre zarfında ne yazık ki bu bilgilerle yetinmek zorunda kalacağız. Konuyla ilgili düşüncelerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlere iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.