Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri Şekillendi
Henüz Puan Verilmedi

Samsung Galaxy Note 5 Özellikleri ve Detaylar:

Galaxy Note 5 özellikleri şekillenmeye başladı. Samsung‘un yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S6 ve S6 Edge tanıtıldıktan ve satışa sunulduktan sonra bütün gözler Note serisi’ne yöneldi. Gelen haberler özellikle yeni cihazın chipseti ile ilgili detayları kapsıyor. Buna göre şirket yeni bir chipset üzerinde çalışıyor. Exynos 7422 ile satışa sunulması beklenen cihaz, all-in-one (ePoP) bir chipset ile gelecek gibi gözüküyor. İşlemci (CPU), grafik işlemci (GPU), bellek (RAM), dahili hafıza ve modemi tek bir chipsette buluşturmayı hedefleyen Samsung, yeni bir teknolojiye de imza atmış olacak.

Galaxy Note 5 ve Project Zen Özellikleri Nasıl Olacak?

Galaxy Note 5 özellikleri ile ilgili haberler sadece chipsetle sınırlı değil. Gelen bilgilere göre yeni ürün 2K veya 4K’lık Super AMOLED bir ekranla karşımıza çıkacak. Buna ilave olarak şirketin kavisli ekrana sahip başka bir model üzerinde çalıştığına dair haberler de mevcut. “Project Zen” adıyla anılan bu yeni cihazın aynı S6 Edge’de olduğu gibi çift kenar kavisli olacak şekilde bir ekrana sahip olması bekleniyor. Bu yeni modelin 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranı ve S-Pen’e sahip olacağı konuşuluyor. Hexa-core Qualcomm Snapdragon 808 chipsetli olması beklenen cihaz 16 GB dahili bellek / hafızası, 8 Mega Piksel ön ve 16 Mega Piksel arka kamerası (ana kamera) göz dolduracak.

Galaxy Note 5 özellikleri ve Samsung‘un bir diğer modeli Project Zen ile ilgili bilgiler henüz resmi kaynaklarca doğrulanmadığı için değişiklik gösterebilir. Bu yeni ürünler hakkında merak ettiğiniz hususları ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanacaktır.

 

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.