Henüz Puan Verilmedi

Samsung Flow ile Cihazlar Arası Devamlılık / Akış Çok Kolay Olacak

Samsung Flow, sahip olduğumuz teknolojik donanımlar (akıllı telefon, tablet, smart tv, vb.) arasında paylaşım özelliği ile saniyeler içerisinde geçiş yapabilmenizi sağlayan bir hizmet olarak özetlenebilir. Aslında bu hizmeti kullanmak, tanımlamaktan çok daha kolay. Bilindiği gibi Apple kullanıcıları tarafından bir süredir başarıyla kullanılan Continuity (devamlılık) adlı servis, Apple donanımları arasında saniyeler içerisinde paylaşım yapabilmeyi sağlıyordu. Hizmette devamlılığı ve bağımlılığı arttıran bu özellik Apple’a büyük bir avantaj sağlamıştı. İşte bu açığı gidermek için Samsung yeni bir hizmet üzerinde çalışmaya başladı. Apple bu hizmete Continuity (Devamlılık) adını verirken buna karşılık Samsung Flow (Akış) adını tercih etti.

Samsung Flow Nedir, Nasıl Çalışır?

Samsung Flow olarak adlandırılan hizmet, akıllı telefonlarımızda bir içeriği incelerken arayüzde yer alan paylaş linkini tıklayarak kullanabileceğiniz bir paylaşım sistemidir. Transfer, erteleme (defer) ve bildirim (notify) özellikleri ile gelen Samsung Flow, cep telefonunda izlediğiniz bir videoyu akıllı televizyona aktarabilmeyi (Transfer), TV’de izlediğiniz bir video’yu kaldığınız yeri unutmadan tabletinizde izlemeye devam (defer) etmeyi veya herhangi bir cihaz ile eklemiş olduğunuz bildirimin diğer donanımda size hatırlatmayı (notify) sağlıyor.

Yeni: Samsung Flow Beta Sürümü Yayınlandı, indir ve kur (Android, Google Play).

Samsung tarafından bir konferans ile duyurulan Samsung Flow‘un yaygın olarak kullanılmaya başlaması biraz zaman alacak. Henüz bu hizmet tüm uygulama geliştiriciler tarafından tam anlamıyla desteklenmiyor. Bu konuda yapılacak çalışmalar neticesinde Samsung, rakibi Apple’ın Continuity adlı hizmetine karşılık vermiş olacak. Sayfamızda yer alan Samsung Flow tanıtım videosu izleyerek hizmet ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.