Henüz Puan Verilmedi

Samsung’un Güvenli Tırları Arkasında Bulunan Monitör ile Trafikte

Samsung‘un arkasında monitör olan tırları (Samsung Safety Truck) güvenli bir trafik akışı için büyük katkı sağlıyor. Bu sıra dışı uygulama Arjantin’de hayata geçirildi. Arkasına yerleştirilen dev monitörler (ekran) sayesinde tırın hemen arkasında seyreden araçlar güven içinde sollama yapabiliyor. Sayfamızda yer alan video görüntülerinde de gördüğünüz gibi TIR‘ın arkasına yerleştirilmiş monitörler / ekranlar önündeki trafik akışını yansıtarak araçlara büyük kolaylık sağlıyor.

samsung arkasında monitör olan TIR, Safety Truck, bilgiversin.com

SAMSUNG Safety Truck

Arkasına Monitör (Ekran) Yerleştirilmiş Olan Samsung’un Güvenli TIR’ları Nasıl Çalışıyor?

Samsung‘un güvenli TIR‘larının önlerinde bir kamera bulunuyor. Bu kamera aracın önündeki trafik akışını sürekli olarak arkasında yer alan monitörlere iletiyor. Bu sayede TIR‘ın hemen arkasında seyreden ve sollamak için fırsat kollayan araçlar güven içinde manevra yapabiliyor. Gidiş, dönüş tek şeritli yollarda araçların güven içerisinde sollama yapabilmelerine olanak sağlayan bu teknoloji trafik kazalarını oldukça azaltabilir.

Samsung‘un güvenli TIR‘larının bu yenilikçi teknolojisi eğer yaygınlaşırsa elbette trafik kazalarında büyük düşüşler gözlemlenebilir. Ancak bu teknolojinin araç sahiplerine ciddi bir mali yük getireceğini de söylemeden geçemeyiz. Teknoloji devi bir şirket için bu maliyet çok fazla gibi gözükmese de, herkesin kolayca uygulayamayacağı bir çözüm olduğunu söylemek lazım. Siz bu uygulamayı nasıl buldunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi bize iletebilirsiniz. Bunun için sayfanın hemen altında yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı yorumları değerlendirildikten sonra onaylanarak sayfamızda yayınlanmaktadır.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.