Henüz Puan Verilmedi

Sabim Nedir?

Kısa adıyla SABİM olarak bilinen Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi, Türkiye’de sağlık sisteminde meydana gelen sıkıntıların tespit edilebilmesi ve tespit edilen bu problemlerin çözümlenmesinde devreye giren bir oto kontrol sistemidir. Bu sistem ile yaşanan sorunların çözümlenmesinde zaman ve para yönünden etkin yöntemler kullanılmaktadır. Sabim sayesinde problem yaşayan kişinin yaşadığı sorun, sistemin üst kademelerine iletirken arada zaman ve bilgi kaybına uğraması engellenmiş olmaktadır. SABİM, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin geleceğini ve mevcut halini planlayarak yöneten mekanizmaları, sağlık sektöründe çalışan tüm sağlık personelini ve sağlık hizmetlerinden faydalanan vatandaşlarımızı kapsamaktadır. Sabim sayesinde sağlık alanında yaşanan hiçbir sorun göz ardı edilmeyerek etkin bir iletişim sistemi içerisinde değerlendirilerek çözümlenmektedir.

Sabim Giriş Nasıl Yapılır?

SABİM giriş için web tarayıcınızın adres satırına www.sabim.saglik.gov.tr yazarak giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıda görmüş olduğunuz ekrandan kullanıcı adı ve şifrenizi girerek oturum açabilirsiniz.

sabim giriş BilgiVersin.com

SABİM Giriş Ekranı

Sabim Yeni Kullanıcı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sabim – Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi sisteminde oturum açabilmeniz için kullanıcı kaydınız olması gerekmektedir. Ancak bu sisteme kullanıcı olarak başvuru yaparken şu husus unutulmamalıdır; Bu sisteme yalnızca yönetici ve yöneticiler tarafından yetki verilmiş olan sorun çözümleyici personel kullanıcı başvurusu yapabilmektedir. Bu siteme bütün sağlık sektörü personeli giriş yapamamaktadır. Bu nedende yeni kullanıcı başvurusu yaparken yukarıda belirtilen hususları dikkate alarak başvuru yapınız. Başvuru yapmak için Sabim giriş ekranında yer alan “Yeni Kullanıcı Başvurusu” linkini kullanabilirsiniz.

sabim yeni kullanıcı başvurusu BilgiVersin.com

Sabim Yeni Kullanıcı Başvurusu Ekranı

Yeni kullanıcı başvurusu linki tıklandıktan sonra karşınıza yukarıda görmekte olduğunuz “Başvuru Formu” gelecektir. Bu form üzerinden yer alan bilgileri doldurduktan sonra formun sağ alt bölümünde yer alan “Gönder” butonunu tıklayarak başvurunuzu başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak başvuru yapmadan önce sistemde kullanıcı olup olamayacağınıza yönelik yukarıda yer alan açıklamayı dikkatlice okuyunuz.

Sabim Şikayet Nasıl Yapılır?

Türkiye’de sağlık alanında yaşadığınız her türlü talep, eleştiri, şikayet, öneri, sorun yada bilgi talebinizi 7 / 24 hizmet veren 184 ALO SABİM hattı üzerinden ,0312 286 13 57 numaralı faks hattı üzerinden veya  ZiyaBey Cad. 1419 Sok. Nu:9 Balgat – ANKARA adresli merkeze yapabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin:

Facebook Yorumları

Yorum (Facebook hesabınız yoksa sayfanın sonundaki yorum formunu kullanınız)

Bu yazı için 2 yorum var.

  1. Abdullah Haj Najib Cevapla

    Selam aleyküm
    Ben Suriyeliyim benimle bir Diş laboratuvar sertifikası ve uzun tecrübem var. Olur ise Sağlık Bakanlığında çalışmak istiyorum. ve teşekkür ederim

  2. HÜLYA ULUDAĞ Cevapla

    EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ HAKKAINDA ŞİKAYETTE BULUNMAK İSTİYOR .ACİL BÖLÜMÜNDE TEMİZLİK VE İLGİ SIFIR DİGER BÖLÜMLERDE DE DURUM FARKLI DEĞİL. TUVALET KAPILARI ÇELİŞMIYOR HASTANEYE GELDİĞİN HİÇ BELLİ DEĞİL LÜTFENVATAŞDAŞLA İLGİLENİN.

Siz de bir yorum yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.